Новини Технології 10.04.2023 о 10:40 comment views icon

Tesla розширює бізнес у Китаї — компанія Ілона Маска збудує в Шанхаї новий завод Megafactory, здатний виробляти 10 тис. акумуляторів Megapack на рік

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Минулого року Tesla відкрила перший завод з виготовлення акумуляторів Megafactory у Каліфорнії, а зараз американська компанія, яка відома електромобілями та системами зберігання енергії, анонсувала відкриття другого такого заводу — його збудують в Китаї. Так, попри погіршення відносин США та Китаю, яке супроводжується впровадженням суттєвих експортних обмежень та відтоком західних інвестицій.

Майбутня китайська Megafactory вироблятиме акумулятори для промислових сховищ енергії Megapack (10 тис. на рік) і, судячи з усього, цей проєкт є точною копією вже згаданої Megafactory у Каліфорнії. Вона доповнить поточні виробничі потужності Gigafactory в Неваді та забезпечить додаткові 40 ГВт·год на рік, щоб задовольнити високий попит на ці системи. Згадані планові потужності у 40 ГВт·год перевищують загальну місткість стаціонарних систем накопичення енергії по всьому світу.

Попри приголомшливі потужності на папері Tesla наразі не в змозі повною мірою задовольнити попит на Megapack — компанія вже набрала замовлень на два роки вперед, оскільки все більше енергетичних компаній інвестують гроші у будівництво величезних систем зберігання енергії та сонячні електростанції.

Tesla розраховує збудувати китайську Megafactory у дуже стислі терміни, як це було в каліфорнійському Латропі — будівництво має початися вже в наступному кварталі, а початок випуску продукції заплановано на другий квартал 2024 року. У майбутньому Tesla планує експортувати виготовлені в Китаї Megapacks по всьому світу. Цими днями CEO Tesla Ілон Маск перебуває в Китаї — ймовірно, метою візиту є закриття угоди та зустрічі з китайськими урядовцями. Також ходять чутки, що Tesla  прагне укласти угоду з урядом Китаю, яка дозволить розширити бета-версію автопілота Full Self-Driving. Наразі система, яка перебуває під пильною увагою регуляторів, тестується лише в США та Канаді.

Курс Full-stack розробки від Mate academy.
Станьте Full-stack розробником з нуля. Mate academy дає комплексні знання і навички для розробки повноцінних веб-рішень — від візуальної частини до серверної логіки. Ви освоїте технології, щоб створити власний проєкт від а до я — без допомоги інших.
Ознайомитися з курсом

За дуже амбітним планом Ілона Маска, колись у майбутньому енергетичний бізнес Tesla Energy має за виторгом наздогнати основний автомобільний Tesla Automotive.

Схоже, розширенню виробництва Tesla у Шанхаї більше нічого не загрожує, принаймні поки що — повідомлення про стурбованість Китаю через Starlink, який здатний подолати «Великий китайський фаєрвол», та прагнення військових КНР знайти спосіб збивати супутники Starlink залишилися в минулому. Днями соцмережа Twitter, яка тепер також належить Ілону Маску, зняла всі обмеження з державних китайських та заразом російських ЗМІ, тим самим грубо порушивши власні правила, які діють з 2020 року.

Twitter більше не обмежує державні китайські та російські ЗМІ — вони з’являються в пошуку та як рекомендації в стрічці «Для вас»

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: