Новини Технології 10.04.2023 о 10:40

Tesla розширює бізнес у Китаї — компанія Ілона Маска збудує в Шанхаї новий завод Megafactory, здатний виробляти 10 тис. акумуляторів Megapack на рік

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Минулого року Tesla відкрила перший завод з виготовлення акумуляторів Megafactory у Каліфорнії, а зараз американська компанія, яка відома електромобілями та системами зберігання енергії, анонсувала відкриття другого такого заводу — його збудують в Китаї. Так, попри погіршення відносин США та Китаю, яке супроводжується впровадженням суттєвих експортних обмежень та відтоком західних інвестицій.

Курс
Управління командою в бізнесі
Щоби бути лідером, треба думати, як лідер
Хочу на курс
pic

Майбутня китайська Megafactory вироблятиме акумулятори для промислових сховищ енергії Megapack (10 тис. на рік) і, судячи з усього, цей проєкт є точною копією вже згаданої Megafactory у Каліфорнії. Вона доповнить поточні виробничі потужності Gigafactory в Неваді та забезпечить додаткові 40 ГВт·год на рік, щоб задовольнити високий попит на ці системи. Згадані планові потужності у 40 ГВт·год перевищують загальну місткість стаціонарних систем накопичення енергії по всьому світу.

Попри приголомшливі потужності на папері Tesla наразі не в змозі повною мірою задовольнити попит на Megapack — компанія вже набрала замовлень на два роки вперед, оскільки все більше енергетичних компаній інвестують гроші у будівництво величезних систем зберігання енергії та сонячні електростанції.

Tesla розраховує збудувати китайську Megafactory у дуже стислі терміни, як це було в каліфорнійському Латропі — будівництво має початися вже в наступному кварталі, а початок випуску продукції заплановано на другий квартал 2024 року. У майбутньому Tesla планує експортувати виготовлені в Китаї Megapacks по всьому світу. Цими днями CEO Tesla Ілон Маск перебуває в Китаї — ймовірно, метою візиту є закриття угоди та зустрічі з китайськими урядовцями. Також ходять чутки, що Tesla  прагне укласти угоду з урядом Китаю, яка дозволить розширити бета-версію автопілота Full Self-Driving. Наразі система, яка перебуває під пильною увагою регуляторів, тестується лише в США та Канаді.

За дуже амбітним планом Ілона Маска, колись у майбутньому енергетичний бізнес Tesla Energy має за виторгом наздогнати основний автомобільний Tesla Automotive.

Схоже, розширенню виробництва Tesla у Шанхаї більше нічого не загрожує, принаймні поки що — повідомлення про стурбованість Китаю через Starlink, який здатний подолати «Великий китайський фаєрвол», та прагнення військових КНР знайти спосіб збивати супутники Starlink залишилися в минулому. Днями соцмережа Twitter, яка тепер також належить Ілону Маску, зняла всі обмеження з державних китайських та заразом російських ЗМІ, тим самим грубо порушивши власні правила, які діють з 2020 року.

Курс IT-рекрутер
Стань володарем джунів
Мені подобається ця ідея

Twitter більше не обмежує державні китайські та російські ЗМІ — вони з’являються в пошуку та як рекомендації в стрічці «Для вас»


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: