Новини

“У 21 столітті війни виграють технологіями”. Заступник виконавчого директора МВФ розповів, що врятує ВВП України

“У 21 столітті війни виграють технологіями”. Заступник виконавчого директора МВФ розповів, що врятує ВВП України

З початком повномасштабного вторгнення Росії експерти МВФ прогнозують падіння ВВП України на 10% у порівнянні з минулим роком. Це за «позитивного сценарію». А через зупинку ключових галузей промисловості зменшення виробництва очікується на 25-30%. Якщо держава зробить ставку на IT, українські компанії зможуть відновити роботу та принести понад 20 млрд гривень податків до бюджету. За результатами 2021 року, високі технології займають друге місце з експорту послуг із часткою 37%.

Звичайно, на зростання вплинуть багато факторів: тривалість війни, вплив на людський капітал, інфраструктуру та довіру міжнародних клієнтів. Але навіть зараз стабільна робота IT – це запорука фінансової підтримки ЗСУ та волонтерів. За даними, лише за перші 10 днів війни IT-компанії України зібрали понад 710 млн гривень на потреби військових та гуманітарні проєкти.

«IT-галузь значно допомагала Україні до війни, відіграє важливу роль під час та гратиме ще більше після. У 21 столітті війни потрібно вигравати розумом та технологіями, а не ракетами та танками. Країні потрібні системи прийняття військових рішень, управління дронами, координації військ, аналітики дезінформації та спеціальні пошукові системи. У цьому може допомогти IT-галузь та низький уклін інженерам, які наближають нашу перемогу».

Заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован

Експерт вважає, що після завершення війни державі потрібно приділити велику увагу освіті, вчити дітей кодінгу та алгоритмічному мисленню у початковій школі. Також варто розвивати бізнес-освіту для створення ІТ-продуктів в Україні.

Владислав Криклій: «Локалізація виробництва електромобілів в Україні забезпечить нові робочі місця та збільшення частки автовиробництва у ВВП»


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: