Новини Новини 27.05.2024 о 22:35 comment views icon
Стаття з  

VBScript — RIP. Microsoft хоронить 27-річну мову програмування

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/647dc38d9e7db-bpfull-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/647dc38d9e7db-bpfull-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/647dc38d9e7db-bpfull-1-96x96.jpg

Ігор Шелудченко

Автор новин

Корпорація Microsoft припиняє підтримку сценаріїв VBScript для Windows.

VBScript — це мова сценаріїв, яку Microsoft вперше представила у 1996 році. Вона була доступна як системний компонент в ОС Windows і широко використовувалася для автоматизації завдань і керування програмами на базі Windows. Синтаксис VBScript є дещо спрощеною версією синтаксису мови Visual Basic, зокрема, не підтримується типізація: всі змінні мають тип Variant.

В своєму блозі Microsoft зазначили, що використання VBScript зменшилось на користь більш сучасних веб-технологій.

Керівник програми Microsoft Навін Шанкар заявив, що було прийнято рішення припинити підтримку, щоб перейти до більш сучасних, ефективних і вдосконалених варіантів.

«З роками технологія прогресувала, створивши більш потужні та універсальні мови сценаріїв, такі як JavaScript і PowerShell. Ці мови пропонують ширші можливості та краще підходять для сучасних завдань веб-розробки та автоматизації», — підкреслив він.

VBScript зникне вже досить скоро — відразу після релізу масштабного оновлення Windows 11 (24H2), реліз якого намічений на III-IV квартал 2024 року. Припинення підтримки відбуватиметься в три етапи.

  1. Ряд компонентів, які призначені для підтримки скриптової мови, будуть переведені в категорію функцій за запитом (Features on Demand, FOD). До FOD входять додаткові компоненти ОС — .NET Framework (.NetFx3), Hyper-V і WSL. Їх, за потреби, можна встановити додатково. У першому етапі VBScript залишиться дефолтним елементом системи.
  2. VBScript перестане автоматично встановлюватися разом із Windows. За бажання його можна буде повернути як FOD-компонент. Ця можливість передбачена для тих користувачів, кому скриптова мова все ж таки потрібна. Реалізація другого етапу намічена на 2027 рік.
  3. Microsoft повністю відмовиться від підтримки VBScript, і скриптова мова зникне з Windows. Коли буде реалізовано цей етап — невідомо.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: