Партнерський проект Партнерський проект 12.05.2022 о 09:40 comment views icon

Податок 7% від обороту, дозвіл на роботу для українців не потрібен. Інструкція для IT-бізнесу: як запуститись у Молдові.

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Moldova Innovation Technology Park запустив універсальний вебсайт для українських IT-компаній, які планують тимчасово переїхати до Молдови. Тут в одному місці зібрали корисну інформацію: від допомоги, яку можна отримати в країні, до переліку механізмів, як відкрити IT-візу.

У партнерському матеріалі з Moldova Innovation Technology Park розповідаємо, чим займається IT-парк і що можна знайти на сайті для українців.

Партнерський матеріал?

Що Moldova Innovation Technology Park пропонує IT-компаніям

Moldova Innovation Technology Park (MITP) почав працювати у січні 2018 року, зараз його резидентами є 1,1 тис. компаній, 187 з них є іноземними. IT Park пропонує їм вигідні податкові ставки та спрощений механізм оформлення IT-віз.

Резидентів MITP обкладають лише єдиним податком – 7% від обороту – замість семи окремих податків, які в Молдові сплачують працівники та роботодавці. Єдиний податок включає податок із заробітної плати, на дохід від підприємницької діяльності, на нерухомість, внески на соціальне та медичне страхування, а також місцеві податки та дорожній податок.

Для резидентів також спростили процедури фіскальної звітності, сплати податків та оформлення дозволів на роботу в межах програми IT Visa.

Для резидентів також спростили процедури фіскальної звітності, сплати податків та оформлення дозволів на роботу в межах програми IT Visa.

«Від початку війни Moldova Innovation Technology Park реагував на збільшення кількості українських компаній і підприємців, які прагнули тимчасово перевести частину діяльності до Молдови, щоб забезпечити безперервність свого бізнесу», – пояснює Наталія Донцу, адміністраторка парку.

Наприкінці квітня MITP запустив універсальний сайт. Тут систематизували всю корисну інформацію, пов’язану з тимчасовим переміщенням ІТ-бізнесу до Молдови.

Які є пропозиції для українських інженерів

Також Moldova Innovation Technology Park створив Молдавський центр кар’єри в галузі ІТ. На цьому ресурсі можна знайти понад 400 вакансій для UX-дизайнерів, Java-розробників, тестувальників та інших спеціалістів.

Їх пропонують компанії – резиденти MITP, яких зараз понад 75. «Це хороша нагода для ІТ-фахівців з України, які можуть захотіти переїхати до Молдови або працювати віддалено в молдавських ІТ-компаніях», – каже Наталія Донцу.

Серед найбільших ІТ-компаній, що працюють у межах MITP, – Endava, Orange Systems, Pentalog, Amdaris, Code Factory, Crunchyroll (Sony Pictures), Allied Testing.

У цьому розділі для українських інженерів є докладні дані компаній та інформація про те, чим вони займаються. Знайти пропозиції можна з допомогою пошукової системи: за назвою компанії, спеціалізацією або описом роботи.

Як приймають українців у Молдові

Наразі в Молдові дійсні електронні документи в «Дії». Українці можуть легко отримати державний ідентифікаційний номер (IDNP) – для цього треба подати онлайн-заявку, а також відкрити рахунки в молдавських банках за спрощеною процедурою.

«Ми прагнемо надати тимчасовий притулок для української ІТ-спільноти, для підприємств, які не мають іншого вибору, окрім як тимчасово перенести частину діяльності за кордон. Ми молимося про закінчення цієї несправедливої ​​війни та про можливість для всіх українців повернутися до своїх улюблених будинків. Розуміємо, що не можемо замінити українським технологічним компаніям динамічність рідного Києва, атмосферу Харкова чи затишок Одеси, але ми зробимо все можливе, щоб надати в Молдові тимчасову другу домівку», – каже міністр економіки Молдови Серджіу Гайбу.

Від початку війни в Україні в Молдову приїхало понад 400 тис. українських біженців, з яких приблизно 100 тис. залишаються на території республіки і зараз. Молдова прийняла найбільшу кількість біженців у Європі на 10 тис. жителів країни.

Дізнатись більше про бізнес-можливості в Молдові

Партнерський матеріал?

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: