Партнерський проект Партнерський проект 25.01.2022 о 19:00

Освітній проєкт від Parimatch Foundation: в українських школах з’являться лабораторії для досліджень

Parimatch Foundation запускає програму STEM-освіти. Це формат, коли діти вивчають разом природничі науки, технології, інженерію та математику. Так вони знатимуть, як застосувати знання на практиці.

У партнерському матеріалі президентка Parimatch Foundation Катерина Білоруська розповідає, як працюють нові методики навчання для сучасного покоління та чому вони будуть на користь.

Партнерський матеріал?

Що трапилось 

24 січня – Міжнародний день освіти, проголошений ООН. У цей день світ говорить про її важливу роль та право на неї для кожної людини. 

Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation підтримує ініціативи, що розвивають молоде покоління та сприяють його здоров’ю. Для цього ми даємо дітям рівні можливості в освіті та спорті, незалежно від фізичних особливостей і соціального статусу. А з 2022 року Parimatch Foundation розпочинає реалізувати програму STEM-освіти. 

Чому ми вибрали саме STEM

Для нас важливо розвивати потенціал дитини. За статистикою, 200 мільйонів дітей у світі втрачають свій потенціал через те, що батьки та вчителі не приділяють належної уваги їхній освіті. Тому ми й плануємо реалізовувати програми, що допоможуть дітям розвиватися повноцінно. Головна ціль – допомогти сучасному поколінню стати інтелектуальними та соціально компетентними людьми.

Освітній проєкт від Parimatch Foundation: в українських школах з'являться лабораторії для досліджень
Катерина Білоруська, президентка благодійного фонду Parimatch Foundation

STEMОсвітній проєкт від Parimatch Foundation: в українських школах з'являться лабораторії для дослідженьОсвітній проєкт від Parimatch Foundation: в українських школах з'являться лабораторії для дослідженьангл. Science, Technology, Engineering, Mathematics – наука, технології, інженерія, математика) – це новітня методологія у сфері освіти, коли вивчають разом природничі науки, технології, інженерію та математику. Прихильники STEM-освіти впевнені: діти мають знати, як застосувати знання на практиці. Завчені назубок правила та зміст підручника нічого не варті, якщо учні не розуміють, як це допомагає пізнати світ. STEM-підхід налагоджує зв’язки між різними дисциплінами, а крім цього, навчає працювати в команді, розвиває креативність і винахідливість.

Ми починаємо реалізувати програму STEM-освіти, оскільки нам близький цей підхід, визнаний провідними країнами, а наша держава розвивається в цьому напрямі. Цей проєкт є ще одним внеском Parimatch Foundation у гармонійний розвиток українських дітей і підлітків, які стануть конкурентоспроможними професіоналами. Адже одне з основних завдань STEM – закласти навички та знання для професій майбутнього. 

Як це буде на практиці 

У цій програмі Фонд паралельно буде вести кілька векторів, що підсилюють і доповнюють один одного.

Перший – популяризація STEM. Ми зберемо думки національних і міжнародних експертів. Будемо вести діалог із суспільством та спеціалістами, щоб просувати STEM-освіту в країні.

Другий напрям – підвищення компетенцій українських вчителів. Фонду важливо інвестувати в освіту педагогів, щоб вони отримали нові методики для роботи в сучасних реаліях та стрімких технологіях. Ми зацікавлені в обміні досвідом міжнародних експертів та наших вчителів, які ще не володіють навичками STEM-освіти або хочуть їх удосконалити. Взаємодіяти та передавати досвід будуть через воркшопи та вебінари. Впевнені, що наші вчителі отримають потрібні інструменти.

Третє – ми створюватимемо STEM-лабораторії в загальноосвітніх школах та одному виші. Це пілотний проєкт, він доведе, що саме за допомогою STEM-обладнання сьогоденне навчання відповідає потребам сучасних методик. Школи оберемо через конкурс, а переможці зможуть подати пропозиції щодо специфіки лабораторії, яка була б для них актуальною. Таким чином створимо умови, де діти зможуть позаурочно або на STEM-уроці проводити дослідження та експерименти. Лабораторії допоможуть у різний спосіб глибше зрозуміти матеріал, отриманий під час уроків.

Четвертий напрям, який ми обрали – грантова підтримка школярів, які беруть участь в міжнародних олімпіадах.

Кар’єра у сфері STEM може бути різноманітною: не обов’язково всім бути вченими-фізиками, інженерами або експертами з комп’ютерних технологій. У переліку професій є і фармацевти, викладачі, фахівці сільського господарства, фінансисти, менеджери та багато інших.

Дослідження стверджують, що професії, пов’язані зі STEM, з кожним роком будуть усе актуальнішими. Зокрема, у Сполучених Штатах, на батьківщині методології, очікують, що до 2029 року кількість робочих місць для представників цих галузей збільшиться на 8%. Про це свідчать дослідження Бюро статистики праці США.

Зрештою, навіть якщо дитина захоче в майбутньому займатися зовсім іншим, закладені STEM-освітою навички все одно стануть у пригоді.

Які є переваги STEM-освіти

  • Розвиток навичок XXI століття: медіаграмотність, гнучкість, ініціативність, комунікабельність, лідерські якості, критичне мислення та прийняття рішень.
  • Багато форматів навчання. Окрім звичайних уроків у навчальному закладі це можуть бути й літні табори, позашкільні програми та творчі простори.
  • Практика у пріоритеті. Перехід від теорії до реального застосування знань сприяє розвитку новаторського мислення.
  • Поява в дітей інтересу до точних і природничих наук. Завдяки новаторському підходу до освітнього процесу уроки захоплюють учнів і спонукають глибше вивчати матеріал.
  • Інновації. Це не тільки частина сучасної ефективної освіти, а й один з найважливіших компонентів економічного розвитку.
  • Робота в команді. Діти навчаються працювати в колективі та підтримувати одне одного, дискутувати, конфліктувати й організовувати групові процеси.
  • Зменшення гендерного розриву у сфері технологій. Оскільки освіта однаково доступна як для хлопців, так і для дівчат, у майбутньому кількість жінок у галузі зростатиме.

Світ, у якому ми всі нині живемо, швидко змінюється. Далеко не завжди буває просто адаптуватися до нових умов. Однак я вірю, що поколінню, яке тільки починає формуватися, зробити це буде значно легше. Принаймні ми докладаємо до цього всіх зусиль. У Parimatch Foundation упевнені: програми STEM для дітей впливатимуть на економічний та соціальний добробут суспільства.

Партнерський матеріал?

БІЛЬШЕ ПРО ПРОГРАМИ PARIMATCH FOUNDATION

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: