Новости Новости 15.12.2021 в 18:06 comment views icon

Мінцифра у співпраці з «Таскомбанком» та Bitt запускає пілотний проєкт електронних грошей для оцінювання потенціалу е-гривні

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Владимир Скрипин

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Мінцифра анонсувала запуск одного із пілотних проєктів електронних грошей, який є частиною планів щодо запуску е-гривні.

Пілотний проєкт реалізується «Таскомбанком» та фінтех-компанією Bitt на блокчейн-платформі Stellar. У межах цього пілоту частина співробітників державного підприємства Diia Company отримають електронні гроші з можливістю програмування. Це той самий проєкт, про який НБУ та Мінцифра розповідали у вересні, і, судячи з тексту пресрелізу, він такий буде не один.

Для українців електронна гривня може суттєво здешевити грошові перекази та посилити безпеку особистих фінансів, зазначають у Мінцифрі.

«Цей проєкт дозволить Мінцифрі та Нацбанку проаналізувати ефективність технологічних рішень, які можуть бути використані під час розробки е-гривні. Пілот стане важливим драйвером платіжних інновацій у банківському секторі України»,

Олександр Борняков,

заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT

У «Таскомбанку» відзначили, що такі технологічні рішення дозволять об’єднати банківську систему з блокчейн-інфраструктурою та створити екосистему, яка міститиме повний спектр банківських продуктів і операцій з електронними грошима на блокчейні Stellar.

Наразі пілот перебуває на етапі підготовки, а про результати експерименту обіцяють розповісти у 2022 році.

Курс Business English for HR.
За 14 тижнів прокачаєте вузькоспеціалізований словниковий запас на реальних HR-сценаріях — від проведення співбесід до презентацій в крос-культурних командах.
Дізнатись про курс

З 2022 року запрацює закон про платіжні послуги, який регулюватиме обіг цифрових активів та майбутній випуск цифрової валюти центрального банку України. Раніше у НБУ повідомляли, що повноцінний запуск е-гривні очікується не раніше кінця 2022 року.

***

НБУ працює над проєктом е-гривні — рівноцінного еквіваленту звичайної фіатної гривні — з 2017 року. Влітку 2019 року регулятор проводив внутрішнє тестування електронних гривень в рамках пілотного проєкту, а на початку 2021 року Мінцифра домовилась співпрацювати з Stellar Development Foundation щодо проєкту е-гривні — водночас Нацбанк в одному зі звітів згадував про можливість створення електронної гривні за прикладом Stella.

Власні цифрові валюти розробляють й інші країни — наприклад, наприкінці 2020 року Італійська банківська асоціація (ABI) розпочала експеримент з цифровим євро на базі блокчейна.  Європейський центральний банк в липні запустив пілотний проєкт цифрового євро.

Продолжается конкурс авторов ИТС. Напиши статью о развитии игр, гейминг и игровые девайсы и выигрывай профессиональный игровой руль Logitech G923 Racing Wheel, или одну из низкопрофильных игровых клавиатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: