Новости Новости 17.02.2021 в 14:05 comment

Vodafone — новий лідер за швидкістю та якістю мобільного інтернету в Україні [дослідження nPerf за підсумками 2020 року]

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Владимир Скрипин

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Vodafone потіснила Київстар та стала новим лідером за швидкістю та якістю мобільного інтернету в Україні, свідчать результати нещодавнього дослідження nPerf за підсумками усього 2020 року.

Як і американська Ookla, розробник популярного ПЗ Speedtest для вимірювання швидкості інтернет-з’єднання, французька nPerf, спеціалізується на вимірюванні швидкості та якості доступу до мережі інтернет.

Фахівці nPerf проаналізували 94 420 окремих вимірювань швидкості, які провели абоненти всіх мобільних операторів України за період з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року. Причому вимірювання проводилися не тільки у мережі 4G, а й також у 2G/3G, що дозволяє всебічно і більш об’єктивно оцінити швидкість мобільного оператора кожного оператора.

Заміри проводились у трьох режимах: звичайний тест швидкості (33 485 вимірювань), перегляд web-сторінок (12 991) і стрімінг (8 243). Найбільша частка припала на мережу Київстару (45,9%), а частки Vodafone і Lifecell відповідно склали 28% та 26,1%. Водночас Lifecell лідирує по показнику успішности проведених тестів (82,37%).

Vodafone — новий лідер за швидкістю та якістю мобільного інтернету в Україні [дослідження nPerf за підсумками 2020 року]

Перше місце Vodafone за підсумками всього 2020-го не стало великою несподіванкою, враховуючи, що «червоні» лідирували у рейтингу nPerf за підсумками першого півріччя, а втім, за підсумками 2019 року Vodafone знаходилась позаду Київстар та lifecell — на третій сходинці.

DevOps для сисадминов.
Курс допоможе закласти в собі принципи DevOps, прагнення до автоматизації, навчить писати інфраструктурний код і покаже, що помилятися можна безпечно.
Дійзнайтеся більше

В мережі Vodafone найвищі значення середньої швидкості передачі даних: 21,17 Мбіт/с на завантаження (download) та 9,61 Мбіт/с на передачу (upload). У Київстар ці показники становлять відповідно 18,55 Мбіт/с та 8,61 Мбіт/с, а у Lifecell — 13,73 Мбіт/с та 7,41 Мбіт/с.

Графіки нижче демонструють стабільність мобільного інтернету в мережах «великої трійки» мобільних операторів України при високих навантаженнях, в тому числі в денний і нічний час доби.

Як бачимо, мережа Vodafone відрізняється більшою стійкістю до навантажень в порівнянні з конкурентами.

Vodafone також лідирує за показником затримки в проходженні сигналу — 51,6 мс (середнє значення). Друге місце займає Lifecell з показником 52,21 мс, а Київстар фінішував третім з 57,05 мс.

Графік нижче демонструє середню швидкодію при завантаженні п’яти найбільш відвідуваних українцями сайтів, за винятком YouTube. Для оцінки якості мобільного інтернету під час перегляду роликів на YouTube наведено окремий графік. В обох випадках кращим виявився Vodafone.

Водночас у Київстар спостерігається найбільша частка підключень 4G та 4G +.

За підсумками дослідження nPerf виставили кожному оператору підсумковий бал і склали мінірейтинг. Нижче ви можете бачити графік з балами, який показує якість мобільного інтернету в цілому у кожного оператора, і порівняльну таблицю з основними показниками.

Продолжается конкурс авторов ИТС. Напиши статью о развитии игр, гейминг и игровые девайсы и выигрывай профессиональный игровой руль Logitech G923 Racing Wheel, или одну из низкопрофильных игровых клавиатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: