
Зазвичай власникам старих комп’ютерів, які досі справно працюють та виконують свої задачі, важко знайти компоненти для модернізації або ремонту системи. Наразі нелегко купити модулі пам’яті DDR2 або DDR3. Годі вже й казати про старіші системи, які використовували пам’ять у вигляді 30-контактних SIMM-модулів. Проте це не проблема, якщо вміти тримати паяльник в руках, довів ютубер Bits und Bolts.
Він поставив собі за мету створити із доступних в продажу компонентів модулі пам’яті SIMM для систем на базі процесора Intel 80386. Цей чип був представлений ще у 1985 році – майже 40 років тому. Щоб виклик був не занадто легким, він вирішив створити модулі пам’яті гігантського (по тих часах) обсягу – 16 МБ. Стандартом під час ери 386DX було 4 МБ. Врешті-решт, модулі оперативної пам’яті зазвичай мали об’єм 1 МБ. Отже, планувалося встановити в системі неймовірні 64 МБ оперативної пам’яті. Свої успіхи в цьому випробуванні він виклав у вигляді відео посібника на YouTube.
Наразі все ще можна придбати SIMM-модулі обсягом 16 МБ. Однак вони дорого коштують, зазвичай вже були у використанні й не проходили надійне тестування. Також є питання щодо того, як забезпечити наявність FPM-пам’яті, а не EDO. Автор відео розв’язав цю проблему, зламавши модулі пам’яті, щоб дозволити їх перемикати між режимами EDO та FPM.
Bits und Bolts почав з досліджень технічних характеристик та посібників до своєї материнської плати 386, щоб дізнатися, чи може вона завантажитися з такою кількістю пам’яті. Виявилося, що це можливо, але лише якщо він заповнить чотири з восьми роз’ємів на платі. Це був досить великий обсяг пам’яті навіть через два покоління процесорів, коли дебютував чип Pentium.
Після завершення проєкту автор успішно завантажив свій комп’ютер 386 з 64 МБ оперативної пам’яті. Для перевірки такого обсягу пам’яті за допомогою memtest знадобилося 10 годин, щоб завершити один прохід тестування.
У іншому відео Bits und Bolts показує відкриття Windows 3.1 та розширення RAM-драйву, який він створив для неї. Автор надає посилання на спеціальні плати PCB, необхідні для пам’яті, а також на інструменти та матеріали, які він використовує для збірки модулів. Його наступним кроком буде визначити, наскільки більше додаткової пам’яті він може вмістити у свої системи 486.
Джерело: tomshardware
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: