Новини Бізнес 05.05.2023 о 13:11

Адміністрація президента США закликала бізнес до відповідальності за ШІ та виділила $140 млн на його дослідження

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-08-08_12-53-42-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-08-08_12-53-42-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-08-08_12-53-42-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту ITC.ua

Адміністрація президента США закликала компанії до відповідальності за розвиток штучного інтелекту. Віцепрезидент Камала Гарріс зустрілася з CEO Alphabet, Microsoft, OpenAI та Anthropic для обговорення додаткових гарантій щодо ШІ. Вона зазначила, що приватні компанії несуть етичну, моральну та юридичну відповідальність за розвиток технології, а також мають дотримуватись чинного законодавства.

Курс ПРОДЖЕКТ-МЕНЕДЖМЕНТ В IT.
Навчіться керувати проектами в галузі IT та ефективно використовувати Agile-методології для досягнення максимальних результатів.
Більше про курс

Технології ШІ вселяють побоювання щодо використання для шахрайства, порушень авторських прав та можливого безробіття. Раніше IBM заявила, що призупинить набір працівників на посади, які можуть бути замінені штучним інтелектом. Раніше лідери галузі та експерти закликали до шестимісячної паузи у розвитку ШІ для розв’язання пов’язаних етичних проблем.

Національне управління телекомунікацій та інформації запросило публічні коментарі щодо можливих правил розробки ШІ. Зустріч Гарріс з представниками галузі посилає сигнал про те, що відповідальність у цьому випадку буде не лише моральною.

Офіс управління та бюджету (OMB) США має розробити політику відносин ШІ для держслужбовців та випустити відповідне керівництво. Білий дім стверджує, що проблемою зайнялися задовго до буму ШІ:

«Адміністрація Байдена-Гарріс займалася цими питаннями задовго до того, як минулої осені дебютували нові генеративні моделі ШІ. Федеральний уряд може багато зробити, щоб переконатися, що ми використовуємо ШІ правильно».

У жовтні минулого року адміністрація оприлюднила проєкт «Білля про права ШІ», мета якого – «допомога у розробці та розгортанні штучного інтелекту та інших автоматизованих систем з метою захисту прав американського суспільства».

Адміністрація президента США також оголосила, що отримала «незалежне зобов’язання» від Anthropic, Google, Hugging Face, Microsoft, NVIDIA, OpenAI та Stability AI представити свої системи штучного інтелекту для публічної оцінки на хакерській конференції DEFCON 31, яка відбудеться 10-13 серпня.

Однак не можна сказати, що Адміністрація Джо Байдена ставиться до сфери ШІ вороже – вона у певній міри навіть фінансує її. Перед зустріччю Харріс з бізнесменами було оголошено про виділення $140 млн для запуску семи нових центрів досліджень та розробок у галузі ШІ у рамках Національного наукового фонду.

Курс ПРОДЮСУВАННЯ АРТПРОЄКТІВ
Оволодійте навичками створення професійних артпроєктів та реалізуйте свої найсміливіші творчі задуми!
Дізнатися про програму

У США проводять публічні опитування щодо штучного інтелекту – на їх основі можуть розробити правила регулювання для ChatGPT та подібних систем

Джерела: Engadget і Engadget


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: