Новини

Дерусифікація. ЛУН Місто створила інтерактивну карту вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви

Дерусифікація. ЛУН Місто створила інтерактивну карту вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви

Команда проєкту міських досліджень ЛУН Місто запустила ініціативу Дерусифікація —
створила спеціальну інтерактивну карту вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви.

Побачити вулиці, які вже перейменували, можна на окремому шарі Корисної карти ЛУН Місто, яка була запущена у березні 2022, щоб допомогти українцям знайти аптеки, заправки, супермаркети, які працюють під час війни. Ось пряме посилання.

Зараз на карті понад 100 перейменованих вулиць: зокрема 7 колишніх Московських, 7 екс-Гагаріна, 4 екс-Пушкіна, колишні 1 Травня, 8 Березня, Колгоспні, Ростовські та інші. Замість них у містах з‘являються вулиці Героїв Маріуполя, Героїв Харкова, Героїв Херсона, Героїв Чернігова, є вулиця Чорнобаївська, провулок Азовсталі.

У місті Добропілля Донецької області вул. Саратовську перейменували на честь уродженця міста Олександра Лі, позивний «Музикант». Він захищав Україну ще у 2014 році та героїчно загинув у березні 2022, боронячи Маріуполь. У Дрогобичі також назвали вулиці на честь місцевих героїв, які захищали Україну.

Курс
БІЗНЕС-АНАЛІТИК В IT
Опануйте професію бізнес-аналітика в ІТ та заробляйте від $700 на початку кар’єри.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
analiticIT

Дані на карті оновлюються з появою нових перейменувань. Найбільше нещодавно перейменованих вулиць зараз у Дніпрі – 30 та в Івано-Франківську – 25. Нові назви отримали вулиці міст Кременчук, Мукачево, Чоп, Дрогобич. Перейменування вже відбулися у містечках та селах Донецької, Одеської, Чернігівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей. У Києві дерусифікували бібліотеку, три залізничні станції та сквер – тепер на Теремках є сквер Героїв Маріуполя.

«Дерусифікація київського метро». «Київський метрополітен» приймає варіанти нових назв для пяти станцій, які планують перейменувати


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: