Новини WTF 27.12.2022 о 15:48 comment views icon

Ентузіаст запустив Windows 7 на процесорі з частотою 5 МГц та Windows XP на CPU 1 МГц — ОС завантажувалися 28 хвилин та 3 години відповідно

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту

Сьогодні вже не можна придбати новий процесор x86 з тактовою частотою менше ніж 1 ГГц – більшість процесорів для настільних ПК мають базову тактову частоту значно вище 2 ГГц, швидше за 3 ГГц. Однак у 1980-х роках процесори працювали на частоті у кілька МГц – IBM PC працював усього лише на 4,77 МГц.

Чи можна запустити сучасну Windows на процесорі з такою частотою? Розробник ПО і популярний ютубер NTDEV довів, що це можливо: він завантажив та зміг використовувати Windows 7, що вийшла у 2009 році, на процесорі Pentium-S, частоту якого було зменшено до 5 МГц – на 995 МГц нижче за мінімальні системні вимоги. У тестовій системі також було встановлено 128 МБ ОЗУ, що набагато менше за мінімальну вимогу Windows 7 у 1 ГБ.

У відео на YouTube NTDEV демонструє систему, яка насправді є віртуальною машиною, що працює в емуляторі 86Box. Демонстрація показує завантаження у Windows 7 Ultimate, запуск програми WCPUID, що відображає частоту 5,00 МГц, і навіть запуск «Блокнота». Відлік часу у відео прискорено, але за ним видно, що для появи робочого столу Windows 7 знадобилося понад 28 хвилин!

Під час завантаження доступний вибір звичайного та безпечного режиму. NTDEV вибирає звичайний, але насправді він завантажується у безпечному – у процесі демонструються усі файли .sys, .dll та .exe у міру їх завантаження. Ентузіаст розповів Tom’s Hardware, що він відредагував конфігурацію завантаження, тому навіть вибір звичайного режиму призводить до завантаження у безпечному.

Щоб змусити Windows 7 завантажуватися та працювати з таким повільним процесором, NTDEV відключив масу драйверів та служб – у системі працюють лише три служби. Також довелося оминути систему авторизації.

Онлайн-курс "Маркетингова аналітика" від Laba.
Опануйте інструменти для дослідження ринку й аудиторії та проведення тестувань.Дізнайтесь, як оптимізувати поточні рекламні кампанії та будувати форкасти наступних.
Детальніше про курс

«При частоті нижчій за 50 МГц екран входу в систему (logonUI) не хоче завантажуватися. Тому, щоб отримати доступ до командного рядка, мені довелося перевести ОС у стан псевдо-OOBE, змінивши реєстр та видаливши все у теці c:\windows\system32\oobe, щоб вона не завантажувалася».

OOBE – режим, який вмикається під час запуску інсталятора Windows. Немає меню «Пуск» або провідника Windows, але командний рядок доступний за натисканням Shift + F10.

Робочий стіл NTDEV, показаний у відео, позбавлений меню “Пуск”, шпалер, а вікна запускаються у найпростішому оформленні. Щоб запустити програму WCPUID/Real Time Clock Checker, необхідно було ввести шлях до неї у командному рядку. Так само було запущено і «Блокнот».

В один з моментів на відео NTDEV зміг запустити чотири різні програми: командний рядок, WCPUID, Winver (показує версію для Windows 7) і «Блокнот» з набраним текстом – вийшло дуже обмежене, але досить стабільне робоче середовище.

Ентузіаст розповів, що насправді він запускав Windows 7 та з тактовою частотою усього 3 МГц, але її функціональності було недостатньо для створення цікавого відео. Також був запуск Windows 7 всього з 36 МБ ОЗУ, але він обрав 128 МБ, щоб тестовій системі не був потрібний файл підкачування. Реально система використовувала під час демонстрації лише близько 70 МБ.

Онлайн-курс "Маркетингова аналітика" від Laba.
Опануйте інструменти для дослідження ринку й аудиторії та проведення тестувань.Дізнайтесь, як оптимізувати поточні рекламні кампанії та будувати форкасти наступних.
Детальніше про курс

Віртуальна машина також використовує набагато менше місця для зберігання, ніж 16 ГБ, вказаних у системних вимогах Windows 7. Для розміщення даних використовується менш ніж 1 ГБ, а образ диска з .wim файлом для ОС займає менш як 350 МБ.

NTDEV не зупиняється на досягнутому та шукає способи змусити Windows 10 або Windows 11 працювати на процесорі з тактовою частотою менше ніж 1 ГГц. Йому вже вдалося змусити Windows XP працювати на частоті усього 1 МГц: «Ця штука завантажувалася 3 години!».

 

Ентузіаст створив програму, яка легко та точно відтворює Windows 95 практично на будь-якій платформі


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: