Новини Наука та космос 06.12.2023 о 11:40 comment views icon

FCC дозволила SpaceX розгортати супутники Starlink для стільникового зв’язку, але з обмеженнями

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg

Юрій Орос

Автор новин

FCC дозволила SpaceX розгортати супутники Starlink для стільникового зв’язку, але з обмеженнями

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Після місяців очікування SpaceX отримала частковий дозвіл від Федеральної комісії зв’язку (FCC) на початок розгортання системи стільникового зв’язку Starlink — але лише для проведення коротких тестів.

FCC вирішила «частково задовольнити, частково відкласти» заявку компанії на експлуатацію супутникового сервісу, який розробляється для забезпечення зв’язку зі смартфонами T-Mobile.

Рішення FCC дозволяє SpaceX «розгорнути модифіковану версію раніше дозволених супутників Gen2 Starlink». Однак компанія отримує дозвіл лише для того, щоб перевірити роботу радіостанцій на супутниках, передає PCMag.

Зокрема, SpaceX може експлуатувати супутники в діапазонах 1910-1915 МГц і 1990-1995 МГц для обмеженої перевірки роботи антен на орбіті відразу після розгортання кожного супутника протягом 10 днів або менше, щоб забезпечити початкову функціональність антени супутника.

FCC дозволила SpaceX розгортати супутники Starlink для стільникового зв'язку, але з обмеженнями

У постанові також йдеться про те, що SpaceX повинна запобігти виникненню радіоперешкод для інших сервісів під час випробувань зв’язку. Це передбачає координацію з «будь-якими потенційно зачепленими операторами» щодо проведення тестів.

Business Analysis in IT.
Опануйте високооплачувану IT-професію, навчіться на основі даних виявляти проблеми бізнесу та знаходити рішення для зростання.
Реєстрація на курс

SpaceX все ще потребує повного схвалення FCC, перш ніж вона почне експлуатувати стільникову систему Starlink для американських споживачів. Комісія повідомила, що відклала розгляд частини заявки компанії, оскільки SpaceX не заповнила форму «Додаток S», в якій детально описані технічні та експлуатаційні характеристики супутників. Замість цього SpaceX попросила про відстрочку, посилаючись на обмеження в «Додатку С», які не дозволяють їй точно описати певні аспекти супутникової технології.

 

Вже кілька місяців SpaceX наполегливо просить американського регулятора отримати дозвіл на експлуатацію системи стільникового зв’язку Starlink. Минулого тижня SpaceX подала окрему заявку на тестування технології на 840 супутниках, починаючи з наступного тижня, в очікуванні схвалення FCC.

Однак FCC хвилює занепокоєння від конкурентних компаній щодо того, що стільникова система Starlink спричиняє радіоперешкоди. Тому, можливо, Комісія намагається знайти компромісне рішення, оскільки вона продовжує зважувати, чи надавати повне схвалення заявці SpaceX.

Наразі компанія планує запустити систему стільникового зв’язку Starlink для передачі текстових повідомлень через супутник наступного року.

Starlink запускає сервіс Direct to Cell — SMS у 2024, ще через рік голосовий зв’язок та IoT

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: