Новини

iFixit надкололи та розстріляли акумулятор iPhone 12 Pro Max, щоб довести його безпечність

iFixit надкололи та розстріляли акумулятор iPhone 12 Pro Max, щоб довести його безпечність

Фахівці iFixit опублікували нове відео, на якому вони “знущаються” з акумуляторів смартфонів. 

Батареї надколювали металевим ножем та розстрілювали цвяхозабивним пістолетом. Для чого? Попри резонансні приклади вибуху акумуляторів, які час від часу з’являються в новинах, сучасні літій-іонні батареї загалом безпечні, якщо дотримуватись необхідних правил користування. І iFixit взялися це довести.

Перша порада від керівника групи технічних авторів Артура Ши та спеціаліста з демонтажу Шахрама Мохтарі — завжди розряджати батарею до рівня менш як 25% перед демонтажем або ремонтом. Попри те, що здуття батареї є найочевиднішою ознакою того, що з нею щось не так — фактично саме кількість заряду, який утримує акумулятор, визначає, чи може коротке замикання створити достатньо тепла, щоб спричинити пожежу або вибух.

Ши та Мохтарі надкололи кілька батарей спеціальним ножем, щоб побачити які з них вибухнуть. Акумулятор iPhone 12 Pro Max із низьким зарядом випустив трохи диму і невеликі іскри. Ця ж модель загорілась при її пошкодженні при повному заряді.

Курс
QA
Вивчайте важливi технології для тестувальника у зручний час, та отримуйте $1300 уже через рік роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

iFixit надкололи та розстріляли акумулятор iPhone 12 Pro Max, щоб довести його безпечність

 

“Пам’ятайте, це були ідентичні батареї. Єдина різниця між ними полягала в стані заряду”, — пояснює Артур Ши.

iFixit також порадили під час виймання батареї використовувати пластикову лопатку, що не проводить струм, замість металевої, щоб зменшити ризик проколів і короткого замикання. А ще закликали виробників не вклеювати батареї у свої пристрої, щоб зробити розбирання та ремонт безпечнішими.

Відео iFixit з’явилося трохи більше ніж через місяць після того, як технічний ютубер Арун Майні (Mrwhosetheboss) звернув увагу на той факт, що в багатьох телефонах Samsung у його колекції роздулися батареї після того, як вони стояли невикористаними на полиці протягом кількох років. 

Відео iFixit не стосується безпосередньо звіту Майні, але звертає увагу, що ці батареї не обов’язково небезпечні, якщо ви їх правильно утилізуєте та точно не намагаєтесь заряджати чи використовувати.

Джерело: The Verge


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: