Новини Софт 06.05.2022 о 20:10

Кіберполіція викрила хакерів, які крали гроші через фішингові сайти

Вадим Карпусь

Автор новин

Кіберполіцейські Вінниччини викрили злочинну хакерську групу, яка використовувала скомпрометовані акаунти пошукових сервісів, розміщувала рекламу з фішинговими сайтами іноземних банків та привласнювала гроші.

Зазначається, що одним з учасників хакерської групи є 29-річний житель с. Якушинці. Він купував у Даркнеті HTTP-cookie (файли, які зберігаються у браузері та містять необхідні дані для входу в систему або акаунти), що дозволяло несанкціоновано втручатися до облікових записів користувачів пошукових сервісів. У такий спосіб вдалося привласнити щонайменше 5 млн грн.

Киберполиция разоблачила хакеров, которые воровали деньги через фишинговые сайты

Зі скомпрометованих акаунтів зловмисники сплачували рекламу для фішингових сайтів іноземних банків. Таким чином ці шахрайські сайти виводилися на перші позиції під час пошуку. Далі зловмисники отримували облікові дані клієнтів банків, котрі намагалися авторизуватися на підробних ресурсах. А вже за допомогою отриманих даних зловмисники привласнювали гроші. Зазначається, що група рекламувала фішингові сайти як у власних цілях, так і на замовлення інших хакерів.

Наразі правоохоронці встановлюють остаточну суму збитків, завданих  потерпілим.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі.

Джерело: Кіберполіція


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: