Новини

Телескоп «Джеймса Вебба» надіслав «селфі» з повністю розгорнутими та вирівняними 18 дзеркалами, а також об’єднане зображення зірки HD 84406

Телескоп «Джеймса Вебба» надіслав «селфі» з повністю розгорнутими та вирівняними 18 дзеркалами, а також об’єднане зображення зірки HD 84406

Нові зображення з космічного телескопа Джеймса Вебба показують, що космічна обсерваторія досягла чергового важливого етапу підготовки до повноцінної роботи. Всі 18 дзеркал тепер достатньо вирівняні, щоб діяти як одне потужне дзеркало. Космічне агентство NASA опублікувало «селфі» космічного телескопа «Джеймса Вебба», а також оновлене зображення однієї зірки. «Селфі» було зроблено з використанням спеціальної камери, яка допомагає команді інженерів на Землі переконатися, що дзеркала працюють правильно.

Після досягнення остаточної орбіти масив із 18 дзеркал телескопа був сфокусований на ізольованій зірці HD 84406. Дослідники використовують її як ціль для вирівнювання дзеркал. Зображення, представлені минулого місяця, показали 18 зображень зірки, зняті індивідуально на кожному сегменті дзеркала. Останнє зображення HD 84406 показує, як вона виглядає, коли всі 18 дзеркал працюють разом із камерою ближнього інфрачервоного діапазону. Дослідникам вдалося відтворити не лише зображення зірки, а й далекі галактики за зіркою.

Телескоп «Джеймса Уэбба» прислал «селфи» с полностью развёрнутыми и выровненными 18 зеркалами (это последний этап подготовки зеркал)

Тепер, коли 18 дзеркал вирівняно, вони можуть працювати разом як одне дзеркало. Це дозволить отримувати зображення далеких зірок, галактик та навіть зображення з відстані до 13,6 млрд світлових років. Це фактично будуть зображення з ранніх етапів формування Всесвіту.

Курс
Java
Навчіться розробляти на Java та заробляйте від $700 на старті кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Java

Протягом наступних 6 тижнів NASA продовжить підготовку космічного телескопа «Джеймса Вебба» до початку наукової роботи. Тепер команді належить зайнятися настроюванням інших інструментів, включаючи спектрограф ближнього інфрачервоного діапазону, прилад середнього інфрачервоного діапазону, формувач зображення ближнього інфрачервоного діапазону та безщілинний спектрограф. Потім почнеться етап остаточних перевірок та коригування перед початком повноцінної експлуатації. Усі підготовчі роботи планується завершити на початку травня. А вже влітку планується опублікувати перший набір зображень та наукових даних телескопа.

Команда «Джеймса Уэбба» показала шестиугольник из звездного света — в форме главного зеркала (завершен первый этап настройки)

Джерело: The Verge


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: