Новини Технології 23.01.2023 о 14:21 comment views icon

У Google паніка через ChatGPT — протягом 2023 року компанія планує показати власний чатбот для онлайн-пошуку та ще понад 20 проєктів зі ШІ

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин ITC.ua

Ще у грудні Google, попри значні інвестиції в технологію штучного інтелекту, вважала, що надто швидке її впровадження може завдати шкоди репутації компанії. Але тепер, схоже, техногігант стривожений популярністю ChatGPT і планує “продемонструвати версію своєї пошукової системи з функціями чатбота” та оприлюднити ще понад 20 проєктів на базі штучного інтелекту протягом 2023 року.

Раніше Google також оголосила, що звільняє понад 12 000 співробітників і зосередиться на штучному інтелекті.

Точної дати для запуску демоверсії Google-пошуку із використанням ШІ-чатбота не названо, однак інші проєкти дебютують під час щорічної події I/O у травні. ЗМІ також повідомляють, що засновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін, які нині є акціонерами Alphabet, активно “заохочували” керівників до обговорення чатбота минулого місяця. 

Зазначається, що Google надасть пріоритет “правильному отриманню фактів, безпеці та позбавленню від дезінформації”, сподіваючись розв’язати одну з головних проблем штучного інтелекту, який впевнено та чітко відповідає на запити, надаючи неправильні дані. Водночас Google працює над тим, щоб пришвидшити процеси перевірки технології щодо її моральних принципів.

Серед інших 20 ШІ-продуктів, які презентує цього року Google:

  • студія генерації зображень;
  • застосунок для тестування прототипів продукту та набір інструментів, які інші компанії, можуть використовувати для створення прототипів ШІ;
  • інструмент генерації коду під назвою PaLM-Coder 2, який схожий на програмне забезпечення GitHub Copilot від Microsoft;
  • інші інструменти, які допомагають створювати програми для смартфонів, зокрема застосунок під назвою Colab + Android Studio.

Останніми роками Google досить акуратно рухається на шляху до випуску нових ШІ-продуктів. Компанія опинилась у центрі обговорень після звільнення двох дослідників галузі — Тімніта Гебру та Маргарет Мітчелл. Вони критикували мовні моделі за упередженість та надання дезінформації. 

Вечірній курс Fullstack Web Development.
Якщо у вас проблеми з вільним часом, але є велике бажання потрапити в ІТ, то вечірні курс стане справжньою знахідкою для вас.
Дійзнайтеся більше

Передові ШІ-технології Google нині тестуються з обережністю. Наприклад, застосунок AI Test Kitchen пропонує доступ до інструментів створення зображень і тексту, подібних до OpenAI DALL-E і ChatGPT, але запити, які користувачі можуть зробити, суворо обмежені. Компанія вже показала деякі власні ШІ-продукти чатботів, зокрема й систему, схожу на ChatGPT, ще у 2021 році.

Однак із запуском чатбота OpenAI (який до речі заблокований в Україні, щоб “не порушити санкції, які з 2014-го року поширюються на анексований Крим/ “ЛДНР”) та тривожними прогнозами про неминучий занепад Google, компанія схоже переглянула свою тактику. 

Раніше Microsoft оголосила, що інвестує $10 млрд в розробника чатбота, компанію OpenAI, а також планує інтегрувати ChatGPT у власну пошукову систему Bing вже навесні. 

Джерело: The Verge

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: