Новини Україна 18.05.2023 о 20:02 comment views icon

Як уберегтися від шахраїв – поради Держспецзв’язку [інфографіка]

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg

Вадим Карпусь

Автор новин

Держспецзв’язку розробила перелік рекомендацій, які дозволять убезпечити свої облікові записи від стороннього доступу та гроші – від крадіжки. Як зазначає відомство, попри повномасштабну війну шахраї нікуди не поділися. Навпаки почастішали випадки, коли людей намагаються обікрасти через нові схеми. Як приклад, спекулюють на темі фінансової допомоги, розсилаючи фейкові повідомлення про допомогу ВПО.

Как уберечься от мошенников – советы Госспецсвязи [инфографика]

Щоб не потрапити в пастку шахраїв, Держспецзв’язку радить використовувати надійні паролі для доступу до соціальних мереж, банківських акаунтів та сайтів, де зберігаються персональні дані. Надійний пароль повинен містити випадкову комбінацію символів, цифр, великих та малих літер. Довжина пароля повинна бути понад 8 символів. А для кожного сервісу чи поштової скриньки треба створювати індивідуальний пароль.

Как уберечься от мошенников – советы Госспецсвязи [инфографика]

Проте самого лише пароля – недостатньо. Якщо є така можливість, необхідно налаштувати двофакторну аутентифікацію. Адже навіть при спробі злому користувач отримає повідомлення з проханням підтвердити вхід.

Как уберечься от мошенников – советы Госспецсвязи [инфографика]

Щоб убезпечити смартфон від стороннього доступу, рекомендується встановити екранний пароль, графічний ключ або активувати біометричну аутентифікацію для розблокування пристрою. Також радять замінити стандартний PIN-код до SIM-карти та відключити можливість віддаленої заміни SIM-карти.

Онлайн-курс Бізнес-аналіз. Basic Level від Ithillel.
В ході курсу студенти навчаться техніці збору і аналізу вимог, документуванню та управлінню документацією, управлінню ризиками та змінами, а також навчаться моделювати процеси і прототипуванню.
Приєднатися

Как уберечься от мошенников – советы Госспецсвязи [инфографика]

Також зазначається, що треба бути обережними при отриманні в месенджерах повідомлень з проханням відкрити файл чи посилання. Наголошується, що державні органи не розсилають повідомлень з проханням відкрити файл та не просять даних банківських карток.

Как уберечься от мошенников – советы Госспецсвязи [инфографика]

На додачу Держспецзв’язку наводить найбільш розповсюджені шахрайські схеми:

  • Фейкова «грошова допомога»
  • Вашу банківську картку заблоковано
  • Передплата за товар чи послугу
  • Ваш родич скоїв ДПТ чи потрапив у поліцію

Нагадаємо, Нацполіція ліквідувала масштабну шахрайську фішингову схему – зловмисники ошукали понад 10 тис. людей та виманили близько 15 млн грн.


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: