Новини Новини 17.03.2022 о 12:42

Зеленський підписав закон про хмарні послуги — державні органи зможуть зберігати дані у «‎хмарі»‎

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про хмарні послуги, який Верховна Рада України ухвалила 17 лютого. Це дозволить використовувати хмарні сервіси в державних органах, а відтак знизить корупційні ризики в закупівлях обладнання та суттєво зменшить витрати з бюджету.

За даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації зростають вдесятеро кожні п’ять років. Щоб обробляти дедалі більше інформації, органам влади та місцевого самоврядування, які відповідальні за експлуатацію державних інформаційних систем, необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних та людських ресурсів.

З метою оптимізації процесу обробки даних в уряді вирішили запровадити принцип Cloud First — перенести основні державні ІТ-сервіси у «хмари».

Також закон про хмарні послуги зробить Україну привабливою для найбільших світових постачальників хмарних сервісів — Microsoft, AWS, Google Cloud. Це має стимулювати останніх до інвестицій та побудови в Україні великих датацентрів.

За оцінками аналітиків Synergy Research та Canalys, ринок хмарних послуг зріс до 178 мільярдів доларів у 2021 році, збільшившись на 49 мільярдів доларів у порівнянні з 2020 роком.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: