Партнерський проект Партнерський проект 20.06.2022 о 16:00 comment views icon

Тенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпустка

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Особистий бренд асоціюється з зірками, але його повинен будувати кожен, хто хоче з’явитися на ринку праці. Так вважає Кшиштоф Кемпінський, backend-розробник і творець польського подкасту «Порозмовляймо про IT», який зараз пише книжку про особистий бренд розробника. За словами Кшиштофа, «фруктових четвергів» вже недостатньо, аби привабити хорошого програміста. Тому дедалі більше компаній думає про інші виходи – як-от бюджети на розвиток чи нелімітовані оплачувані відпустки.

В партнерському матеріалі MC.today з Just Join IT Кшиштоф Кемпінський розповідає про особистий бренд і те, які тенденції на IT-ринку очікувати у 2022 році.

Партнерський матеріал?

Що таке особистий бренд

Тенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпустка
Кшиштоф Кемпінський

 

Коли я розмовляю з людьми з IT про особистий бренд, в мене часто складається враження, що вони інтуїтивно знають чим він є, але це поняття викликає суперечливі асоціації. Особистий бренд асоціюється з зірками у соцмережах, висвітлюванням приватного життя, а також з чимось, що є атрибутом акторів, співаків чи бізнесменів на YouTube. Це все може бути правдою, але є тільки сукупністю певних ознак персонального бренду, а не ним самим.

Найпростіше про персональний бренд каже Джефф Безос. Він сказав, що це те, як про нас говорять у кімнаті, у якій нас нема. Таке досить спрощене визначення показує, що хтось, у кого є персональний бренд, з чимось асоціюється – про нього говорять у певному контексті. Одним словом, його пізнали інші з певної перспективи.

У ширшому розумінні можна сказати, що персональний бренд – це враження, асоціації, емоції, думки, почуття й цінності, які асоціюються іншим з нами. Звернімо увагу, що тут настає певна зміна перспективи. Можна сказати, що наш бренд існує в серцях і головах інших, якщо ми їм з чимось асоціюємося.

Тому особистий бренд – це сукупність асоціацій і почуттів, які асоціюються у певної групи з нашою особою.

Дивитись пропозиції компаній з зазначенням зарплат можна тут

Чому особистий бренд такий важливий

Особистий бренд дозволяє нам вирізнитися з натовпу. Бути очевидною, першою асоціацією, коли хтось подумає про певну технологію. Він дозволяє висловлювати свою думку й бути почутим. Придивімося до більш приємних плюсів, що пов’язані з сильним особистим брендом у IT:

  • Кращі вакансії. Те, що люди з IT отримують багато пропозицій роботи, зовсім не означає, що кожна однаково хороша. Сильний бренд дає зелене світло тим найкращим компаніям, за які варто боротися.
  • Підвищення. Маючи бренд, який міцно асоціюється в компанії з певною технологією, і доводячи в такий спосіб свою цінність, нам легше вдасться отримати підвищення.
  • Збільшення впливу, коли приймають рішення щодо технологічно-продукційного вибору в компанії. 
  • У процесі рекрутації це неабиякий козир і доказ набуття як hard skillsТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткаТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткапрофесійні, технічні навички, так і soft skillsТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткаТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпустканавички, пов,язані з комунікацією та лідерськими якостями;
  • Додаткове джерело доходу. Сильні бренди збирають довкола себе спільноту. Значно легше потрапити в таку спільноту з книжкою чи онлайн-курсом, аніж будучи повністю анонімним.
  • Впізнаваність серед замовників. Багато людей працює в IT фрилансерами. До найбільш впізнаваних замовлення приходять самі.
  • Визнання/авторитет – цінність сама по собі. Дехто потребує більше визнання зовні, дехто менше. Сильні персональні бренди часто отримують таке визнання й будують авторитет через соцмережі.

Переглянути вакансії в Польщі, Німеччині, Франції, Великій Британії або США можна за посиланням.

 

Що зробити, аби на програміста-початківця звернули увагу

Зараз складна ситуація на ринку праці. З одного боку, бракує досвідчених програмістів, з другого, росте кількість людей, які хочуть увійти в IT. Бачимо, що на посади рівня junior надходить дедалі більше резюме. Я сам проводжу співбесіди з програмістами та знаю, що часто такі резюме початківця нічим не різняться між собою. У такому випадку унікальність вже не є елементом nice to haveТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткаТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткаангл., добре мати, це вже необхідність.

Створення свого місця в мережі є прекрасним прикладом такої унікальності. Якщо людина передавала свої знання іншим, це не тільки доводить, що вона мусила проаналізувати даний матеріал і зрозуміти його, а й те, що вона отримала soft skills. Ці навички пов’язані з презентуванням, написанням, просуванням тощо.

Якщо йдеться про конкретні канали, то вибір дуже індивідуальний. З моєї перспективи блог є найлегшим варіантом. Ми можемо писати короткі дописи, які розповідають про шлях вивчення певної технології або розв’язання проблем, з якими зіткнулися. 

Пам’ятаймо, що незалежно від того, наскільки ми початківці, завжди знайдеться той, хто буде за нами на шляху навчання. Якщо такій людині проблему буде пояснювати хтось близький за його/її знаннями, це може вистрілити краще, ніж лекція від когось з багаторічним досвідом, кому вже важко повернутися до початків.

Незалежно від того, які канали зв’язку вибрати, враховується систематичність та просування свого контенту. Не бійтеся просуватися в соцмережах Facebook, Twitter, Discord чи на форумах. Відгук, який ви отримаєте таким шляхом, неоціненний.

Дізнатися про працевлаштування в Польщі та поставити запитання можна тут.

 

На що звертають найбільшу увагу рекрутери та ті, хто шукає роботу

На щастя, спостерігається чимраз більший рівень праці з боку рекрутерів. Я маю на увазі як відповідність пропозиції, так і знання технічних аспектів проєкту. У зв’язку з цим, рекрутери дедалі більше верифікують і перевіряють, чи відповідає вакансія вмінням й досвіду

Також приділяють увагу до так званої культурної відповідності, яка є предметом першого інтерв’ю й часто вирішує перехід на наступний етап. Зважаючи на дефіцит спеціалістів на ринку праці, дедалі частіше відмовляються від розбудованих процесів перевірки знань і вмінь на користь розмови кандидата з технічною командою.

Схоже йдуть справи з тими, хто шукає роботу. Маючи змогу перебирати пропозиціями, вони шукають кращої відповідності компанії з точки зору свого розвитку й професійних перспектив. Бренд роботодавця стає чимраз важливішим для нього і впливає на рішення кандидата вступити в процес рекрутації. 

У мене склалося враження, що дедалі менш важливими стають плюси, не пов’язані з заробітною платою. Дедалі більше кандидатів звертає увагу на те, чи відповідає наступне робоче місце чи проєкт їхньому кар’єрному шляху. Вони цінують свободу, яку роботодавець може запропонувати їм відносно правил та робочого часу.

Що зараз пропонують українцям європейські компанії.

Які переваги складають найбільше враження на програмістів

Багато залежить від стажу роботи. Для молодих осіб плюси, не пов’язані з заробітною платою, досі привабливі й є гарним бонусом до зарплати. Однак як тільки досвід і заробіток починають рости, стає чимраз складніше вразити безкоштовними фруктами, солодощами, абонементами в спортзал, медичною допомогою чи консьєржем, який зробить покупки. Програміст, який добре заробляє, просто може дозволити собі «розкоші» такого типу й вони не завдають значних збитків у бюджеті.

Однак важливим, і то здебільшого серед молодого покоління, стає пристосування робочого середовища до життя людини. У основному маю тут на увазі дистанційну роботу, гнучкі робочі години чи навіть такі ідеї, як скорочений день / робочий тиждень або необмежену відпустку.

Для людей з IT важливим і навіть необхідним елементом є розвиток. Перевага, яка допомагає покрити витрати на такий розвиток, – це щось, що досі працює й точно працюватиме далі. Це може бути річний бюджет на конференції, книжки, курси або тренінги, які оплачує роботодавець.

Чи варто запровадити необмежені оплачувані дні на відпустку

Я чув про таку ідею в одній польській компанії. Для мене вона вписується в ширший діапазон експериментів, спрямованих на перегляд усталеної робочої системи 19-го та початку 20-го століття. Маю на увазі роботу 8 годин на день, 5 днів на тиждень. Віддавна різні дослідження показують, що це не найефективніший спосіб. 

Експерименти, які проводять деякі IT-компанії, серед яких Microsoft та Google, чи навіть цілі уряди – Ісландія – показують, що можна працювати менше без втрати продуктивності, водночас підносячи задоволення й лояльність працівників.

Необмежена відпустка діє в схожий спосіб, як й можливість необмеженої дистанційної роботи. На практиці мало хто використовуватиме цю перевагу на 100%, але сам факт дає великий психічний спокій і свободу приймання життєвих рішень.

Я переконаний, що так само буде з необмеженою відпусткою. Знаючи життя, виявиться, що ми беремо схожу або трохи її більшу кількість, але співробітники будуть набагато більше задоволені самим фактом наявності такої можливості й рідше розглядатимуть інші варіанти.

Я впевнений у тому, що в наступні роки ми будемо спостерігати за дедалі більш подібними, не пов’язаними з заробітною платою, перевагами на ринку праці IT.

Подивитися, які вакансії пропонують українцям у Європі, можна тут.

Які тенденції на ринку праці IT очікувати в 2022 році

Усе вказує на те, що теперішня ситуація залишиться на місці, а сучасні тенденції стануть ще помітнішими. Брак досвідчених IT-спеціалістів – це не вчорашня проблема в галузі. 

У Польщі це пов’язано з двома основними чинниками: збільшеним попитом польських і іноземних компаній на вітчизняних спеціалістів та прогресивною диджиталізацією прискореною пандемією. 

Тому в 2022 році ми будемо спостерігати за ще більшим попитом при пропозиції, що регресує. Компанії будуть змагатися в пошуках талантів. Може це звучатиме дивно, але при певному рівні зарплати додаткові 500 злотихТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткаТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткаблизько 3,5 тис. грн не матимуть ефекту. Роботодавці будуть змушені переконувати змінити роботу в інший спосіб. Я думаю, що помітнішим ефектом буде більша свобода для спеціалістів, як стосовно робочих годин, так і експериментів з 6-годинним днем або 4-денним робочим тижнем.

Тенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпустка
Пропозиції для українців на сайті Just Joit IT

Така ситуація дасть також міцніший розвиток сфери рекрутингу. Вже зараз компаніям важко працевлаштувати спеціалістів з рекрутингу. Такі люди будуть також сильно затребувані. Сам рекрутинг стане більш персоналізованим і коротшим. Перетягування кандидата через кілька етапів, що тривають тижнями, призводить до того, що той знаходить іншу роботу. Тому буде дистанційний рекрутинг максимум з двох етапів і обмежений тижнем.

Щодо спеціалізацій, які матимуть попит на ринку праці в 2022 році, то далі це буде frontend вебдодатків, machine learningТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткаТенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпусткамашинне навчання, DevOps, хмара й програмісти Python. А розбудова екосистеми програмного забезпечення від Microsoft може почати створювати більший попит на експертів з .NET.

Тенденції ринку праці в IT у 22-му: найняття за тиждень, скорочений робочий день і необмежена відпустка
Найбільш затребувані спеціалізації у роботодавців

Де шукати роботу в IT програмістам з України

IT-фахівці можуть знайти вакансії на Just Join IT – порталі з пропозиціями роботи від ведучих компаній в IT-індустрії. Тут є вже понад 5 тис. Friendly Offers – тобто вакансій від компаній, для роботи у яких не обов’язково знати польську мову.

У категорії Friendly Offers можна знайти вакансії в Польщі, Німеччині, Франції, Великобританії або США, а також пропозиції дистанційної роботи – завдяки фільтру Remote.

Крім того, кожну заробітну плату тут можна побачити в євро або доларах, якщо скористатися конвертацією валют на порталі.

Для спеціалістів з України, а також для рекрутерів, які хотіли б запропонувати їм роботу, існує також група у Facebook, де можна ділитися вакансіями та поставити питання щодо працевлаштування в Польщі. Також є Telegram-канал, де можна дізнатися щодо праці та шукати вакансії.

Партнерський матеріал?

ШУКАТИ РОБОТУ В ПОЛЬЩІ ТА ІНШИХ КРАЇНАХ ЄС

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: