Огляди Довгочит

«Багато ректорів хочуть сидіти у своїх кріслах вічно, наче африканські диктатори». Петро Чернишов про реформу освіти, інвестиції та «Київстар»

Інтерв'ю Довгочит 21.03.2024 о 14:00 comment
Стаття з  
«Ви надіслали мені такі питання, неначе я селебріті, не вистачало лише одного: “що ви думаєте про Тейлор Свіфт?”», – жартує перед початком розмови з MC.today Петро Чернишов, який восени на…

Столітній блакитний гігант: історія компанії IBM

У лютому 2024 року відзначаються одразу два ювілеї, пов’язані з однією з найбільших світових корпорацій у сфері інформаційних технологій: 14-го числа виповнилося сто років з того дня, як…

Велике інтерв’ю із Сергієм Гальонкіним: українська локалізація, ціни на ігри та репутація серед розробників. Частина 2

Ігри Довгочит 24.01.2024 о 10:00 comment
Сергій Гальонкін за свою кар’єру встиг попрацювати в різних галузях ігрової індустрії, від ігрового журналіста в ДПК та Gameplay до Director of Publishing Strategy в Epic Games. А нещодавно приєднався до…

Сорок років дивимося у «вікна»: Історія графічного інтерфейсу користувача

Наприкінці 1983 року Microsoft представили майбутню Windows 1.0 — першу спробу компанії організувати для IBM PC подобу багатозадачності та графічного інтерфейсу. І хоча шлях цієї програми до кінцевих…

Велике інтерв’ю із Сергієм Гальонкіним: про перші українські ігрові студії, піратські війни та огляди ігор в Playboy. Частина 1

Інтерв'ю Довгочит 20.12.2023 о 10:00 comment
Сергій Гальонкін пройшов довгий шлях від головного редактора українського журналу про відеоігри Gameplay до керівних позицій в одній з найбільших ігрових компаній світу. Ми поговорили з…

Велике інтерв’ю з Максом Кідруком: про загрози людству, космос, електромобілі та власне видавництво «Бородатий Тамарин»

Інтерв'ю Книги 13.12.2023 о 10:00 comment
Недавно ми писали про нову книгу Макса Кідрука «Теорія неймовірності». Тепер нам випала нагода поговорити з автором про деякі ідеї з цієї книжки та про важливі, на наш погляд, аспекти, які…

Путівник з вина: історія, технологія виробництва, класифікація та види, а також рекомендації щодо дегустації

Статті Довгочит 20.09.2023 о 10:00 comment
Ми продовжуємо цикл матеріалів про алкогольні напої. І після статті про віскі, яку тепло прийняли наші читачі, пропонуємо обговорити вино – дар виноградної лози та сонця з характером та…

Історія японського комп’ютера MSX, або перша спроба стандартизувати домашні ПК

Статті Довгочит 19.07.2023 о 10:00 comment
Сорок років тому, наприкінці червня 1983 року, в Японії представили домашній комп’ютер MSX. Сьогодні ця платформа майже забута, хоча свого часу вона встигла завоювати популярність у Японії та в…

Путівник по віскі: найкращі сорти 2023 року, технологія виробництва, відмінності по країнах та регіонах

Статті Довгочит 14.06.2023 о 10:00 comment
Ця стаття, можливо, здивує наших постійних читачів. Адже у багатьох із вас ITC.ua насамперед асоціюється з матеріалами про технології. Але у нас на сайті завжди були не лише технічні теми.…

99% шансів НЕ отримати офер. Обіцянки IT-курсів vs. реальна статистика: велике дослідження Highload

Статті Курси 25.05.2023 о 11:00 comment
Наші колеги з Highload провели цікаве розслідування про IT-школи та курси України. З дозволу видання передруковуємо цей матеріал у себе, щоб ви могли ознайомитись із цим крутим текстом, а також…

ZX Spectrum: легендарний ПК родом з Великобританії

Статті Довгочит 17.05.2023 о 11:00 comment
23 квітня 1982 року компанія Sinclair Research випустила ZX Spectrum – один із найпам’ятніших та значущих для європейських користувачів домашніх ПК. Про долю та винаходи керівника компанії, що його…

Автівка, дрони та намагання вижити. Аеророзвідник розповів, як росіяни вистежують наших бійців

Інтерв'ю Довгочит 09.05.2023 о 10:00 comment
Розмова з Сергієм відбулася одразу після його чергування на фронті. З групою аеророзвідників він періодично виїжджає на передову. Але для того, щоб потрапити до лінії зіткнення та потім…

Apple II: історія одного з перших домашніх ПК

Статті Довгочит 07.03.2023 о 14:00 comment
Серед трьох піонерських домашніх ПК, що з’явилися на світ у 1977 році, Apple II — найвідоміший. Причому настільки, що деякі не дуже навіть вважають його найпершим пристроєм цього класу, а його…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: