Новости Новости 13.01.2022 в 15:53 comment views icon

Мінцифра оновила «Дія.Підпис» — крутити головою більше не потрібно (достатньо лише кліпнути очима👀)

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Запуск оновленого «Дія.Підпису» анонсували розробники та особисто міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Свого часу Мінцифра отримала чималу порцію негативу та критики через «Дія.Підпис», а саме — вимогу робити «підпис обличчям» та крутити головою в додатку державних послуг «Дія» для отримання COVID-сертифікату. Врешті отримання документа спростили та скасували функцію електронного підпису і «Дія.Підпису» для генерації сертифіката.

Мінцифра вперше анонсувала оновлення «Дія.Підпису» наприкінці 2021 року, коли підсумовувала свої досягнення за рік. І ось зараз відбувся фактичний запуск оновленої послуги.

Головна відмінність оновленого «Дія.Підпису» — покращена версія технології розпізнавання обличчя PhotoID, яка, на відміну від попередньої, не потребує крутити головою у різні боки. Тепер, щоб скористатися «Дія.Підписом», достатньо лише зайти в застосунок, натиснути Меню, перейти до розділу «Дія.Підпис» та кліпнути.

«Дія.Підпис» — універсальний цифровий ключ, який Мінцифра називає «найзахищенішим» у світі.  Він інтегрується з «Дія», тому підпис можна використовувати для віддаленої ідентифікації (підтверждення особи) та отримання державних послуг не лише з комп’ютера, а й також зі смартфона. Саме через «Дія.Підпис» працюють податкові та соціальні послуги в застосунку «Дія» (підпис використовується при поданні декларацій). Також цифровий підпис «Дія.Підпис» можна використовувати в популярному платіжному додатку monobank, а також сервісах електронного документообігу Document Online та Вчасно. Перелік сервісів з підтримкою «Дія.Підпис» поступово зростає, а однією з ключових переваг технології є історія всіх підписаних документів, яка зберігається в телефоні.

Як працює оновлений «Дія.Підпис» — в офіційному відео за участю очільника Мінцифри Михайла Федорова.

Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: