Новости
МОЗ дозволило бустерні щеплення проти коронавірусу для всіх дорослих

МОЗ дозволило бустерні щеплення проти коронавірусу для всіх дорослих

МОЗ дозволило бустерні щеплення проти коронавірусу для всіх дорослих

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 6 січня повідомив, що підписав наказ, яким дозволив в Україні колоти третю додаткову дозу вакцини (так зване бустерне щеплення) проти коронавірусу для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

4 січня МОЗ дозволило робити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для людей від 60 років (через 6 місяців після другого щеплення), і тоді ж повідомлялось, що бустерні щеплення незабаром стануть доступні й іншим категоріям.

Необхідність такого рішення пояснили різким зростанням захворюваності на COVID-19 у зв’язку з поширенням по всьому світу нового штаму коронавірусу «Омікрон». Як повідомив Віктор Ляшко, у світі зафіксовано новий абсолютний рекорд добових випадків COVID-19 — 2 мільйони 552 тисячі. Наразі США (704 тис.), Франція (332 тис.), Великобританія (194), Італія (189), Іспанія (137) — п’ятірка лідерів, але зростання кількості випадків відбувається на всіх континентах. Водночас в Україні наразі лише три регіони країни подолали 50% повністю вакцинованого дорослого населення — Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області.

«Пункти щеплення та центри масової вакцинації працюють (окрім 7 січня, коли вихідний день). Вакцина в Україні є, і для першого, і для другого щеплення, а також для введення додаткової і бустерної доз»

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров’я України

Навіщо бустерна доза, коли потрібно щеплюватись та якою вакциною?

  • Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Омікрон».
  • МОЗ рекомендує колоти бустерну дозу через 6-9 місяців після отримання другого щеплення.
  • Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.
  • Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
  • За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
  • Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19 (13 грудня МОЗ дозволило робити третю дозу вакцини проти коронавірусу людям з послабленим імунітетом), теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення становить від 3 до 6 місяців після додаткової.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Наприкінці січня щеплені бустерною дозою українці зможуть отримати COVID-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію: діятимуть 270 днів


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: