Новости

Україна і США домовилися поглибити співпрацю у сфері безпеки космічних польотів

Україна і США домовилися поглибити співпрацю у сфері безпеки космічних польотів

У межах робочого візиту президента України Володимира Зеленського до США було підписано низку угод, зокрема й щодо науково-технічного співробітництва, безпеки космічних польотів та захисту інформації.

Так, Державне космічне агентство України та Космічне командування Міністерства оборони США підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності.

Минулого року Україна стала дев’ятою країною, що підписала з NASA угоду Artemis Accords — міжнародний договір про освоєння Місяця, що регламентує в тому числі видобуток на супутнику корисних копалин. В пресрелізі згадується про підготовку власної ракети-носія для майбутніх комерційних запусків, але без конкретики.

«Цей документ розширює розвиток українсько-американського співробітництва новим напрямом, відповідає участі України в реалізації космічної програми «Артеміда» під проводом США, відкриває для нашої держави додаткові можливості в контексті намірів щодо підготовки власної ракети-носія для майбутніх комерційних запусків, системно сприятиме поновленню колишніх або укладенню нових двосторонніх домовленостей між Україною та Сполученими Штатами в космічній сфері»

із офіційної заяви офісу президента України

Також у Вашингтоні було укладено угоду між Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Державним департаментом Сполучених Штатів Америки про встановлення лінії захищеного зв’язку.

Курс
UI/UX Design
Навчіться розробляти вебінтерфейси, які подобатимуться клієнтам
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
UI/UX Design

Документ передбачає наявність лінії захищеного зв’язку, забезпечує стабільний спеціальний канал комунікації між Україною та США, демонструє збереження й зміцнення двосторонньої довіри між Києвом і Вашингтоном, відповідає спільним українсько-американським інтересам щодо укріплення миру й міжнародної безпеки, сприяє зменшенню загроз та підвищує ефективність виконання причетними національними урядовими підрозділами їхніх функцій.


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: