Легендарна французька співачка з’явиться у новому фільмі через 60 років після свої смерті — завдяки генеративному штучному інтелекту.
Як повідомляє Variety, Warner Music Group створює 90-хвилинний біографічний фільм «Едіт», який відобразить життя співачки у Парижі та Нью-Йорку з 1920-х по 60-ті роки. У роботі обіцяють розкрити «раніше невідомі аспекти життя співачки» та використають штучний інтелект, щоб відтворити її голос та образ.
«Анімація забезпечить сучасний погляд на історію, а архівні кадри, сценічні й телевізійні виступи дозволять глядачам автентично поглянути на важливі моменти з життя Піаф», — йдеться в повідомленні Warner Music.
Щоб відтворити голос Едіт Піаф студія співпрацювала з компанією Respeecher, технологію якої використовували у серіалі «Мандалорець», щоб передати голос молодого Люка Скайвокера, та у кількох епізодах «Обі-Ван Кенобі». ШІ, як повідомляється, навчався на сотнях голосових кліпів і зображень Піаф, деяким з яких понад 80 років, щоб створити її «виразний голос і образ, та ще більше посилити достовірність і емоційний вплив її історії».
Образ співачки допомогла створити французька компанія візуальних ефектів Mac Guff Line.

У фільмі прозвучать записи оригінальних пісень Едіт, у тому числі такі культові хіти, як «La Vie en rose» і «Non, je ne regrette rien».
«Едіт» створюють за оригінальною ідеєю Джулі Вейле, режисера французьких документальних фільмів про Даяну Росс, Стінга та Стіві Вандера, у співпраці зі сценаристом Жилем Марліяком.
«Це був особливий і зворушливий досвід знову почути голос Едіт — технологія створила відчуття, ніби ми знову опинилися в кімнаті з нею. Анімація чудова, і через цей фільм ми зможемо показати справжню сторону Едіт — її радісну особистість, її гумор і її непохитний дух», — кажуть Кетрін Главас і Крісті Лауме, розпорядники маєтку Едіт Піаф.
Дата виходу фільму в прокат поки не оголошена.
Паризький горобчик
Едіт-Джованна Ґасьйон (справжнє ім’я Піаф) народилась у 1915 році та росла у публічному будинку, яким керувала її бабуся. Підлітком виступала зі своїм батьком, вуличним акробатом, доки власник нічного клубу не виявив її талант до співів. Під новим ім’ям Піаф (у перекладі з французької — горобчик) завдяки своїй мініатюрній статурі та виразному голосу, вона стала однією з найпопулярніших артисток в окупованій нацистами Франції.
Співачка боролася з наркотичною та алкогольною залежністю більшу частину свого життя і померла від раку печінки у віці 47 років. На похоронах її проводжали близько 100 тисяч шанувальників.

У 2007 році вийшов фільм «Життя у рожевому кольорі» Олів’є Даана, який приніс виконавиці ролі Піаф Маріон Котіяр премію «Оскар» (також роботу відзначили статуеткою за найкращий грим).
Нові старі голоси
Штучний інтелект не вперше відроджує голоси померлих артистів. У 2022-му році голос художника Енді Воргола синтезували для документального фільму Netflix «Щоденники Енді Воргола» — спочатку записи начитав актор Білл Ірвін, а згодом програмне забезпечення Resemble перетворило їх на голос митця.
Актор Едвард Геррманн за життя став відомим оповідачем аудіокниг, а після смерті у 2014 році, його голос продовжував використовуватись для озвучування за допомогою ШІ.
У документальному фільмі 2021 року «Подорожник: Фільм про Ентоні Бурдена» штучний інтелект використали, щоб начитати електронний лист, який покійний шеф-кухар і документаліст Бурден надіслав другові. Колишня дружина Ентоні, Оттавія, на той час розкритикувала технологію.
Ну і недавній приклад — випуск нової пісні The Beatles, яку штучний інтелект відродив зі старого демо Джона Леннона.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: