З приходом літньої спеки, вентилятори стають незамінним помічником — особливо, коли відсутність світла не дозволяє користуватися кондиціонерами. Як вдома, так і в офісі вентилятор здатен зробити атмосферу більш комфортною без великих зусиль. В цьому огляді ми зібрали сучасні моделі, які пропонують не лише функцію охолодження, а й розумні можливості для зручного керування.
Зміст
Як обирати вентилятори: поради та рекомендації
Оскільки на ринку представлено безліч вентиляторів, радимо при виборі враховувати ключові аспекти: тип моделі, підтримку смарт функцій, живлення від мережі, батареї чи USB.
Звичайно сьогодні найкраще підходять більш незалежні від світла моделі з вбудованими акумуляторами, але при наявності потужної зарядної станції можна обирати й традиційні варіанти. Серед них найпопулярніші осьові (вони бувають як підлогові, так і портативні, які встановлюються на стіл), радіальні (ще називають баштовими, виглядають як вертикальна колона) і безроторні (без видимих лопатей в конструкції).
Всі типи можуть підтримувати додаткові функції, наприклад мати дистанційний пульт керування чи інтеграцію з мобільним застосунком, таймер для налаштування графіку роботи або автоматично поворотну конструкцію. Для домашнього використання важливо звертати увагу на рівень шуму, щоб міцно спати чи працювати в тиші в комфортному середовищі. Також деякі вентилятори отримують функцію зволоження та іонізації повітря, тому виконують кілька задач, сприяючи підтримці правильного мікроклімату в приміщенні.
Популярні моделі на літо
SmartMi Standing Fan 2
Популярний серед рейтингів SmartMi Standing Fan 2 — приклад сучасного підлогового вентилятора з підтримкою застосунку Mi Home. Інтегрується в систему розумного будинку, добре охолоджує, створюючи потужний повітряний потік, а також легко налаштовується за різними осями повороту та нахилу. Зверніть увагу, що модель живиться від електромережі — своїм лаконічним дизайном може вести в оману та здатися акумуляторною, однак це не так.
Пристрій має чотири режими швидкості, таймер і сподобається невисоким рівнем шуму при роботі. Якщо шукаєте просте, потужне та стильне рішення — SmartMi Standing Fan 2 підходить ідеально.
Beurer LV 50
Коли повітря в кімнаті більше за температуру тіла, то робота вентилятора може нагадувати фен — від перегонів гарячих потоків повітря не стає легше. Тому Beurer LV 50 здається геніальним рішенням завдяки функції зволоження. Збоку пристрою розміщується пляшка на чверть літри, вода з якої випаровується у повітряному потоці. Це і додатково охолоджує, і бореться з пилом у повітрі. Рідини вистачає на чотири години безперервної роботи, а додавши у воду ароматизатор можна ще й освіжити повітря.
Пристрій компактний, найкраще підходить для розміщення на робочому столі. Передня решітка візуально нагадує елемент вінтажної техніки, а шкіряна ручка спрощує перенесення. Живиться модель за допомогою USB-порту, а тому працює без світла від потужного повербанка чи ноутбука.
Ardesto FNT-R36X1W
Доступна за ціною модель радіального вентилятора сподобається тим, в кого вдома є малеча. Відсутність доступу до лопатей вбереже допитливі пальці, а габарити добре впишуться в кімнату з невеликою площею.
З переваг — наявність поворотної системи та пульта дистанційного керування (для якого в конструкції колони є спеціальний паз для зберігання). Вентилятор від Ardesto підтримує три швидкісних режими та два спеціальні режими роботи: нічний зі зниженим рівнем шуму та імітації вітру (з різним стилем подачі повітря, який нагадує природний потік вітру).
Таймер дозволяє встановлювати графік роботи — від 1 до 15 годин. Єдиний мінус полягає у живленні від розетки, однак при наявності зарядної станції Ardesto зможе порадувати роботою в будь-який момент.
Dyson AM07
Преміальним серед безроторних вентиляторів незмінно залишається вентилятор від бренду Dyson. За допомогою технології Air Multiplier пристрій забезпечує дуже потужний потік повітря, якого вистачить для охолодження великої площі. Конструкція корпусу забезпечує автоматичний та плавний рух, для ефективної циркуляції повітря. Таймер дозволяє запрограмувати вентилятор на безперервну роботу протягом 15 хвилин чи до 9 годин.
Керувати пристроєм можна за допомогою комплектного пульта, доступно 10 режимів роботи. Хоч модель виглядає габаритно, насправді важить всього 2.85 кг, однак працює набагато потужніше при зменшеному рівні шуму на рівні 1800 м³/год.
Honeywell Turbo on the Go
Суперпортативне рішення Honeywell Turbo on the Go HTF090 — маленький, але корисний пристрій. Живиться двома способами: від 4 АА батарейок або USB-порту. Мобільний вентилятор треба використовувати в безпосередній близькості (на відстані до 90 см), наприклад поставивши на робочий стіл, повісивши за ручку під час приготування їжі або поставивши біля ігрової зони дитини. Ручка в конструкції слугує як кронштейн, і як підставка, тому знайти для цього малюка місце розташування не складно.
Мінівентилятор справно створює повітряний потік до 1,98 м/хв, охолодить в будь-якій подорожі, виході на природу, тренажерній залі, прогулянці містом чи поїздці у громадському транспорті. Важить модель всього 220 г, тому не займе багато місця в сумці чи багажу.
Ryobi RF18-0 ONE+ WHISPER
Портативні моделі не обмежуються мініверсіями з маленькою потужністю. Окрім професійного класу акумуляторних вентиляторів (для будівельних майданчиків, наприклад), існують такі моделі як Ryobi RF18-0 ONE+ — з універсальним кріпленням, живленням від акумуляторної батареї та продуктивністю на рівні повноформатних підлогових рішень в межах 850 м³/год.
Конструкція цього варіанту легко підлаштується під умови роботи хоч в кемпінгу, хоч у майстерні. Зафіксувати пристрій можна без проблем навіть у вертикальному положенні.
Працює у трьох швидкісних режимах: 930, 1600 та 1900 об/хв, але незмінно залишається достатньо тихим (не гучніше 50 дБ). Важить модель менш ніж два кілограми, а залежно від встановленого акумулятора буде працювати від 7 до 18 годин на одному заряді.
Philips CX2050
Якщо при виборі вентилятора звертаєте велику увагу на зовнішній вигляд, то моделі від Philips порадують найвибагливіших. Невеликі, тихі та стилізовані під сучасний інтерʼєр вентилятори можна знайти саме у цього виробника. До прикладу Philips CX2050 — компактний і з гнучкою конструкцією дозволяє спрямувати повітряний потік на себе та охолодитися навіть в сильну спеку.
Працює у трьох режимах швидкості, підтримує режим імітації повітря та функцію Quiet Sleep зі зниженим рівнем шуму. Таймер дозволяє налаштувати графік роботи (від 1 до 12 год), а вбудована ручка дозволить переносити пристрій у будь-яку кімнату.
Живиться модель від електромережі, але споживає всього 24 Вт енергії.
Honeywell HTF400E
Деякі вентилятори можуть самі використовуватися для зарядки інших пристроїв — наприклад Honeywell HTF400E. У ньому вбудований порт USB, який може зарядити смартфон чи інший гаджет. При цьому сам вентилятор отримує енергію від розетки.
Завдяки тому, що на верхній панелі передбачена сенсорна панель з підсвіткою, то модель може працювати як чудове доповнення приліжкової тумби, обʼєднуючи функцію нічника, зарядки та вентилятора.
Платформа пристрою рухома, можна нахилити корпус та налаштувати потужність повітряного потоку. Спеціальний нічний режим сприяє міцному сну, генеруючи резонуючий, так званий «рожевий шум».
Вага пристрою становить 2,5 кг, тому його можна буде розміщувати і на робочому столі, і залишати на журнальному столику — потужності вистачатиме на охолодження невеликої площі довкола.
Висновки
Який би пристрій ви не обрали для себе, варто розташовувати вентилятор у такому місці, де для повітряного потоку не буде перешкод. Так ви не будете зменшувати ефективність роботи, а повітря циркулюватиме вільно всією площею кімнати.
У підлогових моделях від цікавості домашніх улюбленців часто страждає кабель живлення, тому бажано приховати його від вільного доступу. Також при щоденному використанні варто не забувати очищувати пристрій — пил осідає на лопатях і решітці та попадає у повітря при першому увімкненні.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: