Новини Технології 03.05.2022 о 17:24

Антимонопольний регулятор Нідерландів накладе нові штрафи на Apple за небажання міняти правила App Store щодо додатків для знайомств

Максим Григор'єв

Автор новин

Управління у справах споживачів та ринків Нідерландів (ACM) вкотре відхилило зміни Apple у магазині App Store, які дозволили б розробникам додатків для знайомств використовувати сторонні платіжні системи. Антимонопольники вважали виправлення недостатніми.

ACM з грудня вимагало від Apple змінити умови App Store щодо вибору системи оплати. За невиконання розпорядження на компанію накладався штраф у розмірі €5 млн. на тиждень. Тепер Apple можуть мати справу з додатковими штрафами.

Як повідомляє 9to5Mac, регулятор вважає, що Apple недостатньо змінив свій магазин, щоб дотриматися європейських та голландських правил.

Серед порушень зазначено, що розробники додатків можуть використовувати на вибір або сторонню платіжну систему, або Apple, але не обидві відразу. Також розробникам доводиться попереджати користувачів при використанні сторонньої системи, що вона не має відношення до Apple.

Регулятор заявив, що може накласти нові періодичні виплати штрафів, якщо визнає виправлення Apple недостатніми. Щотижневі штрафи в розмірі €5 млн вже досягли максимальної суми в €50 млн, тому регулятор працює над додатковими штрафами, оскільки старі «не дали бажаного результату».

Apple виправдовується, що розробники при використанні альтернативних систем, як і раніше, будуть зобов’язані компанії 27% комісійних з продажу в додатках. Стандартна комісія за платежі у системі Apple – 30%.

Раніше Apple пропонувала розробникам програм для знайомств надати окремі версії програм для Нідерландів. Регулятор вважав це неприпустимим.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: