Новини

«Оскар-2023». На премію претендує «Будинок зі скалок» про дітей зі Сходу України, а у лідерах — «Все завжди і водночас» з 11 номінаціями

«Оскар-2023». На премію претендує «Будинок зі скалок» про дітей зі Сходу України, а у лідерах — «Все завжди і водночас» з 11 номінаціями

24 січня Американська кіноакадемія провела пряму трансляцію, де запрошені ведучі — актори Різ Ахмед і Еллісон Вільямс — назвали всіх претендентів щорічної премії «Оскар-2023».

Стисло щодо претендентів «Оскар-2023»

  • Історична драма «Клондайк» української режисерки Марини Ер Горбач, на жаль, не потрапила до номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», зате за нагороду боротиметься дансько-українсько-шведський документальний фільм «Будинок зі скалок» про соціальних працівників на сході України, які працюють у дитбудинку. Стрічка створена за підтримки Держкіно.
  • Абсолютним лідером за кількістю номінацій стала «Все завжди і водночас» / Everything Everywhere All at Once — фантастичний комедійний бойовик з Мішель Єо у головній ролі претендує на «Оскар» в 11 номінаціях, зокрема й у головній «Найкращий фільм». Окрім «Все завжди і водночас» на головну нагороду «Оскар» цьогоріч претендують визнані критиками «Банши Інішерина» / The Banshees of Inisherin, «Фабельмани» / The Fabelmans, «На Західному фронті без змін» / All Quiet on the Western Front, а також нашумілі блокбастери — продовження «Аватара» і «Топ Ґан».

«Оскар-2023». На премію претендує «Будинок зі скалок» про дітей зі Сходу України, а у лідерах — «Все завжди і водночас» з 11 номінаціями

  • На статуетки за найкращу жіночу роль другого плану претендують одразу дві акторки з «Все завжди і водночас»: Джеймі Лі Кертіс та Елізабет Шу.
  • Ясна річ, Мішель Єо, виконавиця головної ролі у «Все завжди і водночас», та Брендан Фрейзер, який здійснив повноцінний камбек у драмі «Кит» Даррена Аронофскі, претендують на «Оскар» у головних акторських номінаціях, причому для обох це перші номінації у кар’єрі. Водночас Мішель Єо — перша актриса азійського походження, яка номінована на “Оскар” за кращу жіночу роль.
  • Свої перші номінації на премію Американської кіноакадемії здобула ще низка акторів та актрис, серед яких Ана де Армас («Білявка»), Баррі Кеоган («Банши Інішерина»), Пол Мескал («Після сонця / Aftersun») та Ке Х’ю Кван («Все завжди і водночас» — образ Веймонда став для актора першою великою роллю за 20 років)..
  • «Банши Інішерина» та «На Західному фронті без змін» поділяють між собою друге місце за кількістю номінацій — по 9 у кожного.
  • Що цікаво, попередні два роки «Оскар» за режисуру здобували жінки, а цьогоріч Американська кіноакадемія вирішила зробити цю категорію суто чоловічою.
  • Вілл Сміт, який минулого року відплатив добрячим ляпасом коміку Крісу Року за не дуже вдалий жарт про його дружину Джаду Пінкетт-Сміт, цьогоріч очікувано без номінацій.

Лідери за кількістю номінацій на «Оскар»

  • «Все завжди і водночас» — 11 номінацій
  • «На Західному фронті без змін» — 9 номінацій
  • «Банши Інішерина» — 9 номінацій
  • «Елвіс» — 8 номінацій
  • «Фабельмани» — 7 номінацій
  • «Тар» — 6 номінацій
  • «Топ Ґан: Меверік» — 6 номінацій
  • «Чорна Пантера: Ваканда назавжди» — 5 номінацій
  • «Аватар: Шлях води» — 4 номінації
  • «Вавилон» — 3 номінації
  • «Бетмен» 2022 року — 3 номінації
  • «Трикутник смутку» — 3 номінації
  • «Кит» — 3 номінації
  • «Жити» — 2 номінації
  • «Жіночі плітки» — 2 номінації

Повний список номінантів 95-ї щорічної кінопремії «Оскар»

Найкращий фільм / Best Picture

Найкращий режисер / Directing

  • Martin McDonagh (The Banshees of Inisherin)
  • Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Everything Everywhere All at Once)
  • Steven Spielberg (The Fabelmans)
  • Todd Field (Tár)
  • Ruben Östlund (Triangle of Sadness)

Найкращий актор / Actor in a Leading Role

  • Austin Butler, Elvis
  • Colin Farrell, The Banshees of Inisherin
  • Brendan Fraser, The Whale
  • Paul Mescal, Aftersun
  • Bill Nighy, Living

Найкраща акторка / Actress in a Leading Role

  • Cate Blanchett (Tár)
  • Ana de Armas (Blonde)
  • Andrea Riseborough (To Leslie)
  • Michelle Williams (The Fabelmans)
  • Michelle Yeoh (Everything Everywhere All at Once)

Найкращий актор другого плану / Actor in a Supporting Role

  • Brendan Gleeson (The Banshees of Inisherin)
  • Brian Tyree Henry (Causeway)
  • Judd Hirsch (The Fabelmans)
  • Barry Keoghan (The Banshees of Inisherin)
  • Ke Huy Quan (Everything Everywhere All at Once)

Найкраща акторка другого плану / Actress in a Supporting Role

  • Angela Bassett (Black Panther: Wakanda Forever)
  • Hong Chau (The Whale)
  • Kerry Condon (The Banshees of Inisherin)
  • Jamie Lee Curtis (Everything Everywhere All at Once)
  • Stephanie Hsu (Everything Everywhere All at Once)

Найкращий адаптований сценарій / Adapted Screenplay

  • All Quiet on the Western Front, Screenplay by Edward Berger, Lesley Paterson & Ian Stokell
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery, Written by Rian Johnson
  • Living, Written by Kazuo Ishiguro
  • Top Gun: Maverick, Screenplay by Ehren Kruger and Eric Warren Singer and Christopher McQuarrie; Story by Peter Craig and Justin Marks
  • Women Talking, Screenplay by Sarah Polley

Найкращий оригінальний сценарій / Original Screenplay

  • The Banshees of Inisherin, Written by Martin McDonagh
  • Everything Everywhere All at Once, Written by Daniel Kwan & Daniel Scheinert
  • The Fabelmans, Written by Steven Spielberg & Tony Kushner
  • Tár, Written by Todd Field
  • Triangle of Sadness, Written by Ruben Östlund

Найкращий фільм іноземною мовою / International Feature Film

  • All Quiet on the Western Front (Німеччина)
  • Argentina, 1985 (Аргентина)
  • Close (Бельгія)
  • EO (Польща)
  • The Quiet Girl (Ірландія)

Найкращий повнометражний анімаційний фільм / Best Animated Feature Film

  • Guillermo del Toro’s Pinocchio, Guillermo del Toro, Mark Gustafson, Gary Ungar and Alex Bulkley
  • Marcel the Shell With Shoes On, Dean Fleischer Camp, Elisabeth Holm, Andrew Goldman, Caroline Kaplan and Paul Mezey
  • Puss in Boots: The Last Wish, Joel Crawford and Mark Swift
  • The Sea Beast, Chris Williams and Jed Schlanger
  • Turning Red, Domee Shi and Lindsey Collins

Найкраща пісня до фільму / Best Original Song

  • “Applause”  — “Tell It Like a Woman,” Diane Warren
  • “Hold My Hand” — “Top Gun: Maverick,” Lady Gaga and BloodPop
  • “Lift Me Up” — “Black Panther: Wakanda Forever,”  Tems, Rihanna, Ryan Coogler та Ludwig Goransson
  • “Naatu Naatu” — “RRR,” M.M. Keeravaani та Chandrabose
  • “This Is a Life” — “Everything Everywhere All at Once,”  Ryan Lott, David Byrne, Mitski,  Ryan Lott та David Byrne

Найкраща операторська робота / Cinematography

  • All Quiet on the Western Front, James Friend
  • Bardo, False Chronicle of a Handful of Truths, Darius Khondji
  • Elvis, Mandy Walker
  • Empire of Light, Roger Deakins
  • Tár, Florian Hoffmeister

Найкращий документальний фільм / Documentary (Feature)

  • All That Breathes, Shaunak Sen, Aman Mann and Teddy Leifer
  • All the Beauty and the Bloodshed, Laura Poitras, Howard Gertler, John Lyons, Nan Goldin and Yoni Golijov
  • Fire of Love, Sara Dosa, Shane Boris and Ina Fichman
  • A House Made of Splinters, Simon Lereng Wilmont and Monica Hellström
  • Navalny, Daniel Roher, Odessa Rae, Diane Becker, Melanie Miller and Shane Boris

Найкращий короткометражний документальний фільм / Documentary (Short Subject)

  • The Elephant Whisperers, Kartiki Gonsalves and Guneet Monga
  • Haulout, Evgenia Arbugaeva and Maxim Arbugaev
  • How Do You Measure a Year?  Jay Rosenblatt
  • The Martha Mitchell Effect, Anne Alvergue and Beth Levison
  • Stranger at the Gate, Joshua Seftel and Conall Jones

Найкращий ігровий короткометражний фільм / Best Live Action Short Film

  • An Irish Goodbye, Tom Berkeley and Ross White
  • Ivalu, Anders Walter and Rebecca Pruzan
  • Le Pupille, Alice Rohrwacher and Alfonso Cuarón
  • Night Ride, Eirik Tveiten and Gaute Lid Larssen
  • The Red Suitcase, Cyrus Neshvad

Найкраща робота художника-постановника / Best Production Design

  • All Quiet on the Western Front, Production Design: Christian M. Goldbeck; Set Decoration: Ernestine Hipper
  • Avatar: The Way of Water, Production Design: Dylan Cole and Ben Procter; Set Decoration: Vanessa Cole
  • Babylon, Production Design: Florencia Martin; Set Decoration: Anthony Carlino
  • Elvis, Production Design: Catherine Martin and Karen Murphy; Set Decoration: Bev Dunn
  • The Fabelmans,”Production Design: Rick Carter; Set Decoration: Karen O’Hara

Найкраща музика до фільму / Best Sound

  • All Quiet on the Western Front, Viktor Prášil, Frank Kruse, Markus Stemler, Lars Ginzel and Stefan Korte
  • Avatar: The Way of Water, Julian Howarth, Gwendolyn Yates Whittle, Dick Bernstein, Christopher Boyes, Gary Summers and Michael Hedges
  • The Batman, Stuart Wilson, William Files, Douglas Murray and Andy Nelson
  • Elvis, David Lee, Wayne Pashley, Andy Nelson and Michael Keller
  • Top Gun: Maverick, Mark Weingarten, James H. Mather, Al Nelson, Chris Burdon and Mark Taylor

Найкращий дизайн костюмів / Best Costume Design

  • Babylon, Mary Zophres
  • Black Panther: Wakanda Forever, Ruth Carter
  • Elvis, Catherine Martin
  • Everything Everywhere All at Once, Shirley Kurata
  • Mrs. Harris Goes to Paris, Jenny Beavan

Найкращий монтаж / Film Editing

  • The Banshees of Inisherin, Mikkel E.G. Nielsen
  • Elvis, Matt Villa and Jonathan Redmond
  • Everything Everywhere All at Once, Paul Rogers
  • Tár, Monika Willi
  • Top Gun: Maverick, Eddie Hamilton

Найкращий короткометражний анімаційний фільм / Best Animated Short Film

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse, Charlie Mackesy and Matthew Freud
  • The Flying Sailor, Amanda Forbis and Wendy Tilby
  • Ice Merchants, João Gonzalez and Bruno Caetano
  • My Year of Dicks,” Sara Gunnarsdóttir and Pamela Ribon
  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It,” Lachlan Pendragon

Найкращі грим та зачіска / Best Makeup and Hairstyling

  • All Quiet on the Western Front, Heike Merker and Linda Eisenhamerová
  • The Batman, Naomi Donne, Mike Marino and Mike Fontaine
  • Black Panther: Wakanda Forever, Camille Friend and Joel Harlow
  • Elvis, Mark Coulier, Jason Baird and Aldo Signoretti

Найкращі спецефекти / Best Visual Effects

  • All Quiet on the Western Front, Frank Petzold, Viktor Müller, Markus Frank and Kamil Jafar
  • Avatar: The Way of Water, Joe Letteri, Richard Baneham, Eric Saindon and Daniel Barrett
  • The Batman, Dan Lemmon, Russell Earl, Anders Langlands and Dominic Tuohy
  • Black Panther: Wakanda Forever, Geoffrey Baumann, Craig Hammack, R. Christopher White and Dan Sudick
  • Top Gun: Maverick, Ryan Tudhope, Seth Hill, Bryan Litson and Scott R. Fisher

Найкращий саундтрек / Best Original Score

  • All Quiet on the Western Front, Volker Bertelmann
  • Babylon, Justin Hurwitz
  • The Banshees of Inisherin, Carter Burwell
  • Everything Everywhere All at Once, Son Lux
  • The Fabelmans, John Williams

95-а церемонія вручення нагород Кіноакадемії відбудеться 12 березня 2023 року у Лос-Анджелесі. Ведучим знову стане відомий комік і телеведучий Джиммі Кіммел — раніше він вже двічі вів «Оскар» (у 2017 та 2018 роках).

Хто виграв «Оскар-2022» та як пройшла церемонія — допоможе пригадати наш торішній матеріал.

Курс
ФІНАНСОВИЙ ДИРЕКТОР
Ставайте досвідченим фахівцем з фінансів на рівні директора!
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
findirector

Підтримка України, ляпас Вілла Сміта, перемога CODA та тріумф «Дюни» — переможці та яскраві моменти «Оскар-2022»


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: