Новини Новини 27.07.2022 о 17:50

Поради: як безпечно користуватись мобільним телефоном та інтернетом в зоні активних бойових дій

https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png

Держспецзв’язку продовжує давати відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші. В цій підбірці служба зібрала поради з приводу того, як безпечно користуватись мобільним телефоном та інтернетом військовослужбовцям (і не тільки), зокрема і в зоні активних бойових дій.

Курс Управління командою в бізнесі
Більше ніякого мікроменеджменту
Хочу на курс

Дотримання правил кібергігієни, обачливе використання смартфонів – усе це особливо важливо для військових, адже йдеться не тільки про безпеку особистих даних, а часто і про збереження життя.

Щоб убезпечитись:

 1. Вимикайте телефон повністю або вмикайте «режим польоту», коли перебуваєте у безпосередній близькості до позицій ворога.
 2. Використовуйте телефон – як дзвінки, так і інтернет – лише за нагальної потреби.
 3. Не обговорюйте по мобільному, навіть із близькими, будь-яких «робочих» питань: не розповідайте інформації про побратимів, місця дислокації, озброєння, поставлені завдання тощо.
 4. Не варто користуватися мобільним зв’язком одночасно кільком особам із однієї точки, телефонуйте по черзі з певними часовими проміжками. Безпечніше дзвонити з місць, віддалених від розташування позицій.
 5. Не зберігайте на телефоні фото, відео, документів та будь-якої іншої інформації, яка може бути використана у випадку втрати гаджету і потрапляння його до рук ворога.
 6. Використовуйте VPN.
 7. Не під’єднуйтеся до невідомих Wi-Fi-мереж або інших пристроїв, які «роздають» інтернет. Не «роздавайте» інтернету зі свого смартфону.
 8. Налаштуйте мобільні пристрої, зокрема і месенджери, так, щоб приймати дзвінки та повідомлення лише від осіб, які є у списку контактів.

Виконайте у телефоні усі безпечні налаштування:

 • блокування телефону – обов’язкове (це може бути PIN-код, пароль, графічний ключ, відбиток пальця тощо, а краще – кілька способів одночасно);
 • усюди, де можливо, налаштуйте двофакторну автентифікацію;
 • видаліть непотрібні телефонні додатки;
 • перевірте, які дозволи надані тим застосункам, що використовуються, змініть за необхідності (наприклад, забороніть доступ до контактів, фото);
 • відмовтеся від функцій автоматичного входу в будь-які акаунти. Безпечніше авторизуватися щоразу, коли це необхідно;
 • забороніть доступ до геолокації;
 • вимкніть функцію автоматичного вибору мережі (ця опція є в Налаштуваннях).

У соцмережах і месенджерах:

 • приберіть із налаштувань або закрийте для загалу усю особисту інформацію (номер телефону, дату народження, місце проживання, місце роботи тощо);
 • не поширюйте фото, відео, за якими можна ідентифікувати ваше місцерозташування. Не поширюйте фото техніки, позицій тощо;
 • не додавайте у друзі чи в контакти сторонніх, невідомих вам осіб;
 • не відкривайте файлів та посилань від незнайомців (і навіть від друзів чи рідних, якщо надіслане викликає сумніви);
 • відключіть можливість бачити вашу останню активність, а також – надсилати вам повідомлення для акаунтів, що не належать до переліку контактів.

Окрім телефону, обережно використовуйте інші гаджети, які працюють через Bluetooth чи Wi-Fi, наприклад, смарт-годинники або фітнес-трекери.

Джерело: Держспецзв’язку


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: