Новини IT-бізнес 03.10.2023 о 09:37 comment views icon

Сатья Наделла заявив у суді, що Bing «‎гірший» за Google — і Apple може це виправити

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Пошукова система Bing не така хороша, як Google. І, здається, з цим погодився навіть генеральний директор Microsoft Сатья Наделла під час надання свідчень у скандальному антимонопольному позові США проти Google.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Юрист Мінюсту Адам Северт на початку запитав Наделлу, чому Microsoft взагалі хоче конкурувати з Google? Очевидна відповідь — гроші, хоча Наделла сформулював її так:

«‎Раніше я вважав Windows і Office привабливими, поки не побачив Пошук. Це найбільша категорія програмного забезпечення», — сказав Сатья, додавши, що Bing не обов’язково завойовувати ринок, щоб стати великим бізнесом — він і так вже приносить прибуток.

Далі більша частина запитань Северта були зосереджені на мільярдній угоді Apple, яка робить Google ексклюзивною пошуковою системою на її пристроях. Юрист запитав, чи хотіла б Microsoft мати подібні домовленості щодо Bing, на що Наделла надав ствердну відповідь.

«‎Це змінило б ситуацію», — сказав він, і додав що Microsoft готова надати Apple усі «економічні переваги угоди, витрачаючи до $15 млрд на рік».

Наделла додав, що Microsoft може приховати бренд Bing у пошукових системах користувачів Apple і зважати на будь-які побажання компанії щодо конфіденційності.

«Заданий пошук — єдине, що має значення. З огляду на зміни поведінки користувачів», — сказав Наделла, назвавши ідею про легкий перехід на інші системи «‎фальшивою».

Наделла каже, що раптове поширення Bing збільшить «‎потік запитів» — а більша кількість даних дозволить команді вдосконалювати платформу і залучати більше рекламодавців, й тим самим наздогнати «‎якість Google».

Сатья сказав, що Microsoft «‎намагалась» стати пошуковою системою Apple за замовчуванням, але це пройшло «‎погано».

Apple, як вважає Наделла, у випадку втрати угоди може стикнутися з тим, що Google просуватиме Chrome через свої популярні сервіси (такі, як Gmail чи YouTube.), загрожуючи «‎обходом» Safari. Цей страх, впевнений керівник Microsoft, тримає Apple і Google разом.

На суді Наделла повторив свою думку про те, що штучний інтелект може змінити пошуковий ринок, хоча й «‎ще більше зміцнити домінування Google». Пошукові системи в основному покладаються на вебсайти, що дозволяють сканувати їхній вміст, і потім спрямовують туди користувачів. Але оскільки великі мовні моделі продовжують розвиватися, платформи мають бути обережнішими й уважнішими, щодо того, які їхні дані поглинаються і використовуються для навчання ШІ. За словами Наделли, власники сайтів могли б укладати ексклюзивні угоди, які дозволять Google (і лише Google) використовувати цю інформацію, що фактично б «розтрощило» альтернативні пошукові системи на ринку.

Курс Проджект-менеджмент в IT.
Навчайся у найкращих, курс проводить Тарас Федорук, найкращий PM за версією Ukrainian IT Awards у 2019 році.
Вивчити курс

«Те, що є загальнодоступним сьогодні, чи буде це загальнодоступним завтра? Це питання», — сказав Наделла, посилаючись на заяви видавців, що уклали угоди з Google.

Зрештою, свідчення Наделли не дуже відрізнялася від того, що говорять інші пошуковики-початківці: Google унеможливлює конкуренцію, зробивши себе заданою пошуковою системою всюди. А оскільки більшість людей не змінюють своїх стандартних параметрів, це означає, що жодна інша компанія не має шансу виступити перед користувачами та отримати дані, необхідні для створення якісного конкурентного продукту.

Під час перехресного допиту юристи Google висунули інше твердження: Bing поступається тому, що Microsoft «неправильно керувала своїми пошуковими та мобільними продуктами протягом двох десятиліть». Захист каже, що створення «кращої пошукової системи не є незаконним».

Юристи протягом двох годин згадували невдачі Microsoft: від MSN Search 1998 року до загибелі Internet Explorer, провалу Windows Phone, нескінченних перейменувань і перезавантажень пошукових продуктів Microsoft, її надзвичайно проблематичних угод щодо Пошуку Bing із телефонами BlackBerry та Nokia та багато іншого. У кожному випадку, як стверджував захист, Google просто перевершив інвестиції Microsoft.

Обидві сторони звернули увагу на те, що Bing і Edge об’єднані в Windows «практично на кожному ПК на планеті», хоча Chrome та Google Пошук набагато популярніші серед користувачів. Захист заявив, що у цьому випадку опція «за замовчуванням» насправді не має великого значення — що заперечили Мінюст та Наделла. Факт того, що Bing має хоч якусь частку пошукового ринку через Windows, доводить, що стандартні параметри працюють, каже керівник Microsoft. 

Наделла навів власний приклад: Apple Maps, яка починалася катастрофічно погано, але все ж завоювала частку ринку за останнє десятиліття, оскільки попередньо встановлена на кожному iPhone.

«Люди використовують це — за замовчуванням», — сказав він.

Джерело: The Verge

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: