Новини Софт 10.05.2022 о 17:31

Увага! Зловмисники підроблюють ресурси МВС України

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Працівники Департаменту кіберполіції спільно з фахівцями управління інформатизації Головного сервісного центру МВС України виявили факти створення та розповсюдження фішингових ресурсів, які зовні схожі на офіційний сайт з надання сервісних послуг. Підроблені ресурси зловмисники «просували» за допомогою реклами у соцмережах.

Під виглядом перевірки посвідчення водія шахраї здійснювали незаконний збір даних про серію та номер посвідчень. Імовірно, надалі, зловмисники планували виготовлення підроблених водійських документів з оригінальними серійними номерами, аби вони перевірялись у базах даних. Поряд з цим інші вкладки та сторінки на фішингових сайтах були неактивними.

З незаконного обігу вилучено базу даних щодо близько тисячі водійських посвідчень. Роботу 5 фішингових вебресурсів наразі заблоковано, повідомляють у Кіберполіції

Аби не стати жертвою фішингу, у кіберполіції радять не переходити за сумнівними гіперпосиланнями та не вводити конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Уважно перевіряйте URL-адресу сайту, адже будь-які неточності можуть означати, що цей ресурс — фішинговий.

У разі виявлення шахрайських ресурсів повідомляйте про шахраїв на електронну пошту кіберполіції: [email protected]

«Кіберзловмисники згадали тему COVID-19». Держспецзв’язку попереджає про розсилку небезпечних електронних листів з шкідливими програмами


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: