Новини Military Tech 18.04.2022 о 11:17 comment views icon

ВМС США вперше збили БПЛА за допомогою повністю електричного лазерного комплексу

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg

Вадим Карпусь

Автор новин

ВМС США збили перший безпілотник (дозвукову крилату ракету) за допомогою електричного високоенергетичного лазера. На випробувальному полігоні високоенергетичних лазерних систем армії США в штаті Нью-Мексико система Layered Laser Defense (LLD) вивела з ладу двигун БПЛА, який потім приземлився на парашуті.

ВМС США впервые сбили БПЛА с помощью полностью электрического лазера

Розробку LLD фінансувало Управління військово-морських досліджень США (ONR). Розробку системи вела компанія Lockheed Martin спільно з Офісом заступника міністра оборони з досліджень та розробок. Випробування були призначені не тільки для демонстрації здатності лазерної зброї відстежувати та знищувати великі цілі, такі як безпілотник, але також інші загрози, такі як роботизовані літальні апарати з нерухомим крилом, квадрокоптери й дозвукові крилаті ракети.

На думку ВМС, лазерна зброя має низку переваг. Використовуючи оптичну систему з високою роздільною здатністю, таке озброєння може відстежувати та допомагати ідентифікувати цілі, що наближаються, і визначати, яку шкоду лазер завдає цілі. Крім того, лазерну зброю можна масштабувати та використовувати не для знищення цілі, а засліплення її датчиків.

ВМС США впервые сбили БПЛА с помощью полностью электрического лазера

На відміну від ранніх зразків лазерної зброї, що отримувала живлення від хімічних речовин, LLD є твердотілим рішенням. Воно включає котушки з оптоволокна, леговані різними елементами. Ці котушки можуть бути об’єднані, щоб сфокусувати генеровані ними лазери в один потужний промінь. Такий промінь позиціюється через оптичну систему, яка спрямовує його, фокусує та компенсує атмосферні спотворення.

Онлайн-курс "Лідогенерація у B2B" від Laba.
Де шукати нових клієнтів, щоб збільшити дохід компанії та які інструменти лідогенерації застосовувати? Розбираємо покроково та комплексно.
Дізнатись більше про курс

Крім того, лазерна зброя не вимагає вибухових речовин або палива, що робить її безпечнішою для розміщення на борту корабля. До того ж така зброя теоретично має необмежений запас пострілів, поки доступна енергія. Зрештою, на один постріл з енергетичної зброї витрачається близько долара. Хоча фактична потужність цього лазерного комплексу поки що не зазначається.

ВМС США успешно испытали первое в мире работающее лазерное оружие, предназначенное для поражения БПЛА и небольших судов [Видео]

Джерело: newatlas, US Navy


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: