Новости Новости 09.11.2021 в 17:24

Офіційно: Україну виключили з «зеленого» списку для подорожей у ЄС

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

9 листопада на сайті Ради Європейського Союзу опублікували оновлений список «зелених» країн для поїздок до ЄС в умовах пандемії, і України в ньому не виявилося.

Курс PROJECT MANAGER
Управляйте проєктами своєї компанії як майстер!
Більше про курс

ЄС переглядає перелік безпечних для подорожей країн кожні два тижні та оновлює його залежно від обставин. Разом з Україною список залишив Сінгапур. Нагадаємо, Україна перебувала у «зеленому списку» для поїздок у ЄС з 15 липня. Розмови щодо ймовірного виключення не припинялись з початку жовтня цього року, коли в нашій країні (і по всьому ЄС також) почала стрімко погіршуватися ситуація з захворюваністю на коронавірус. На минулому тижні повідомлялось, що офіційне рішення оприлюднять після 7 листопада, і сьогодні це сталося.

Як вже неодноразово пояснювалось, саме рішення має рекомендаційний характер — кожна європейська країна має право сама вирішувати, кого пропускати до своєї країни, та встановлювати відповідні карантинні обмеження. Власне, деякі країни вже посилили обмеження — наприклад, з 11 жовтня Франція і Німеччина закрилися для невакцинованих українців.

Днями міністр закордонних справ Дмитро Кулеба роз’яснив, що виключення України з «зеленого списку» ЄС не призведе до тотального закриття кордонів Євросоюзу.

Рішення щодо виключення України з «зеленого» списку для подорожей у ЄС прийняли на тлі стрімкого погіршування ситуації з захворюваністю на коронавірус. На сьогодні через складну епідеміологічну ситуацію вже у 17 областях запровадили «червоний» рівень, який передбачає найжорсткіші обмеження (з 12 листопада приєднається також Черкаська область). Наразі перше щеплення отримали 36,7% дорослих українців, а повністю вакцинувалися — 25,6% населення. Водночас гостро стоїть проблема з підробленими тестами та сертифікатами про щеплення проти коронавірусу (попри кримінальну відповідальність).

  • Від початку пандемії в Україні виявили 3 107 489 випадків COVID-19. З них 2 537 565 — одужали, а 73 390 людини померли від ускладнень захворювання. Протягом 8 листопада в Україні виявили 18 988 нових випадків COVID-19, а від ускладнень померли 833 людини, що є новим рекордом за майже два роки пандемії.

Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: