Новости

В українській Вікіпедії з’явилася 600-тисячна стаття

Wikipedia Ukraine

Вікіпедія українською мовою перетнула чергову віху в 600 тисяч статей. Ювілейною стала стаття Окисно-відновні індикатори. Це речовини, що застосовуються для визначення точки еквівалентості в окисно-відновних реакціях.

Найчастіше, як сказано у статті, такими індикаторами є органічні сполуки, які виявляють окисно-відновні властивості, та металоорганічні, у яких по досягненню певного потенціалу змінюється ступінь окиснення металу. В обох випадках зміни в структурі супроводжуються зміною забарвлення сполуки. Написав статтю про окисно-відновні індикатори дописувач Вікіпедії з ніком Олег.Н, хімік, один з найактивніших авторів за останній місяць.

Курс
Recruitment вечірній
Дізнайтеся, як стати pro-рекрутером. Курс із вільним графіком
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Recruitment вечірній

2015-11-16_113815

Попередніми ювілейними стотисячними статтями були: ГойтосирСписок країн за видобутком вугілляШумейко-Роман Олена ОлександрівнаМіямаЕлектронний газ. Остання, 500-тисячна, створена 12 травня 2014 року.

Активних редакторів україномовної Вікіпедії, тобто тих, хто здійснив хоча б одне редагування впродовж останніх 30 днів — 2386. Над залученням нових дописувачів працює ГО «Вікімедіа Україна», яка проводить віківишколи (зараз саме триває Wikifest:Луганщина: серія тренінгів з редагування Вікіпедії на Луганщині), пропагує написання статей студентами на навчанні в університетах, відповідає на запитання.

У Вікіпедії постійно відбуваються заходи, покликані заохотити редакторів писати статті на різноманітні теми. 16 листопада почався Місяць Луганщини, впродовж якого заплановано написати і покращити кілька сотень статей, також триває Місяць Азії, невдовзі розпочнеться Тиждень кліматичних змін. Нещодавно чергову віху перетнула англомовна Вікіпедія — для неї це 5 мільйонів статей.

Джерело: Вікімедіа Україна


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: