Новости

«Вся історія українського кіно в єдиному місці». Держкіно створило онлайн-довідник національних фільмів

«Вся історія українського кіно в єдиному місці». Держкіно створило онлайн-довідник національних фільмів

Довідник містить інформацію про фільми, створені не лише за період Незалежності, а й у попередні роки, в тому числі — фільми Всеукраїнського фотокіноуправління, Українфільму, кіностудії ім. Довженка, УкрАнімаФільму, Київської студії науково-популярних фільмів, Укркінохроніки та багатьох інших.

Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) повідомило про запуск нового сервісу — онлайн-довідник «База національних фільмів України. Він, за словами відомства, являє собою найповнішу базу даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України.

Наразі в онлайн-довіднику міститься інформація про 2157 фільмів:

  • створених за підтримки Держкіно (з 2007 р. і дотепер),
  • Міністерства культури (держзамовлення, до 2006 р.),
  • та сучасних стрічок, створених без залучення держфінансування,
  • за часовими рамками від «Запорізької Січі» Данила Сахненка 1911 року до «Безславних кріпаків» Романа Перфільєва 2020 року.

Також у базі даних — 12 713 кінопрофесіоналів та 384 компанії-виробника українського кіно.

Курс
Full Stack розробка
Навчайтесь за вільним графіком, щоб стати універсальним фахівцем зі знанням Back-end та Front-end. Заробляйте $1300 на місяць
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Full Stack розробка

Спеціально для онлайн-довідника зроблено кадри та зацифровано титри до майже 20 відсотків представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було (перш за все, це стосується науково-популярних серій виробництва Київнаукфільм, значної кількості короткометражних фільмів).

Мета проєкту полягає в створенні безплатної інформаційної платформи про аудіовізуальний сектор України, яка об’єднає провідних спеціалістів кіноіндустрії країни.


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: