Сьогодні ми розповідаємо про ще одну новинку від українських видавництв — кулінарну книгу з улюбленого світу Теда Говарда, а саме Skyrim. Автор «The Elder Scrolls. Офіційна кулінарна книга» підійшов до справи ґрунтовно. Він не просто переписав рецепти відомих страв, давши їм магічні назви, а й описав кулінарні уподобання та особливості кухні різних народів Тамріеля.
«The Elder Scrolls. Офіційна кулінарна книга» / The Elder Scrolls. Official Cookbook
Автор Челсі Монро-Кассел
Переклад SBT Localization
Видавництво Malopus
Кількість сторінок 192
Обкладинка Тверда
Сайт malopus.com.ua
Судячи з детальності описів, Челсі-Монро Кассель провела в ігровому світі не один десяток годин. Я свого часу сам чимало часу провів у Skyrim, і зізнаюся чесно, навряд чи зміг би написати подібне творіння. Для цього потрібно не просто проходити гру, а цілеспрямовано оглядати будинки та шинки на предмети їжі, що зберігається там, заглядати в тарілки NPC, експериментувати з різними поєднаннями інгредієнтів в казанку, читати нескінченні внутрішньоігрові книги й мати чималу уяву.
З усім цим авторка книги впоралася на ура. Наприклад, у Данмерів земля практично непридатна для землеробства і тому вони харчуються переважно свійським птахом, яйцями кваму і попелястим ямсом. А ось каджити, які належать до сімейства котячих, люблять поласувати чимось смачненьким — тому їхня кухня багата на десерти та солодощі.
Окремий розділ книги присвячений святам та кулінарним традиціям Тамріеля. У День Серця заведено їсти ельсвейрське фондю та солодку бабку, а на святкування першого посіву їдять змащений свіжою олією хліб із лавандою та запивають медом Хоннінга.
Також автор досить докладно описує основу кухні Тамріеля — соуси, спеції, технології приготування тіста та інші базові речі, знання яких знадобиться під час приготування.
Рецепти та страви
Перед тим як переходити до опису страв, хочу зайвий раз відзначити скрупульозність автора, в приємному розумінні. Кожному рецепту передує шкала складності, приблизний час приготування та номери сторінок зі стравами, які поєднуються з тим, що ви приготували. Наприклад, до супу чудово підійде часниковий хліб.
Загалом у книзі близько ста рецептів розбитих за категоріями — закуски та гарніри, випічка, перші страви, основні страви, десерти та напої. І, дивлячись на них, повірте, хочеться приготувати практично все!
Ось рецепт Потаж-Ле-Маніфіка, з яким у грі була пов’язана лінійка квестів від Гурмана. Ось Солодкий рулет, фраза з яким за час існування гри встигла стати мемом, ось мед Хоннінга з тієї самої ферми. Словом, усе рідне, знайоме, і найголовніше — смачне!
Кулінарні експерименти за мотивами «The Elder Scrolls. Офіційна кулінарна книга»
З описаних у книзі рецептів я приготував три: юшку з реберцями та полбою, часниковий хліб і той Потаж-Ле-Маніфік. І там, і там використовуються максимально прості інгредієнти, приготування було нескладним, вийшло смачно.
Прості інгредієнти та нескладні рецепти — саме за що мені сподобалася книга. Не треба шукати кров незайманих, пір’я грифону та інші інгредієнти з невимовними назвами, за рідкісними винятками все знайдеться у найближчому супермаркеті.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: