Дописи 04.12.2023 о 16:00 comment views icon

Чи зможе ChatGPT замінити людей та коли чекати повстання машин?

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/12/zahar-150x150.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/12/zahar-150x150.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/12/zahar-150x150.png

Zahar Winesmoker

Член ради авторів ITC

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

ChatGPT – твій особистий радник-всезнайка, що відповідає на всі ваші запитання, від “як схуднути до літа” до “як створити ядерний реактор на випадок блекауту”. Але чи зможе цей мегамозок штучного інтелекту витіснити нас, скромних людей, та коли нам слід очікувати голлівудського сценарію повстання машин?preview

Привіт всім! Мене звати Захар, я програміст з Києва і я хочу вам зізнатись: величезний шмат своєї роботи я делегую штучному інтелекту і зокрема ChatGPT. Зараз, розуміючи як швидко я став вирішувати більшість робочих проблем, постає велике питання: чи здатний ChatGPT, замінити примітивних людей у сфері розумової праці?


Як розвивалися нейромережі? Від Т9 до ChatGPT.

Якщо уявити, що нейромережі проходять через етапи людського розвитку, то ми б побачили їх трансформацію від милих, але незграбних малюків до вражаючих, інтелектуально розвинених молодих вундеркіндів.

Візьмемо для прикладу Т9 – нейромережа першопроходець. Хто з нас не пам’ятає, як ця система, часом зі звичайного повідомлення робила щось феєричне? Зараз же маємо ChatGPT – справжню зірку сучасного світу, ШІ який, на відміну від своїх предків, не тільки розуміє контекст, але й може підтримати бесіду на будь-яку тему.

Згідно з дослідженням OpenAI, ефективність ChatGPT 4 у розумінні та генерації тексту перевищує 90% точності.

Шлях розвитку ШІ від Т9 до ChatGPT був довгим і виглядав як еволюція від “ну це близько” до “ну ось, тепер точно”. Це як порівняти перший мобільний телефон із сучасним смартфоном – обидва дзвонять, але останній ще й може замовити піцу, підказати погоду і бути нашим незмінним помічником.


Чи зможе ChatGPT замінити людей у роботі?  

Відкриваючи нову главу в історії праці, ми стоїмо на перехресті, де людський інтелект та нейромережі, вступають у дружнє, а іноді й конкурентне протистояння. З одного боку, маємо людський розум, наповнений емоціями, ірраціональністю та творчістю, який може здивувати оригінальністю мислення. З іншого – ChatGPT, елегантний продукт штучного інтелекту, який, хоч і позбавлений радощів насолодження смачним лате, зате вражає своєю здатністю миттєво обробляти величезні обсяги інформації та створювати відповіді на складні запитання.

Чи зможе ChatGPT замінити людей та коли чекати повстання машин?

Згідно з дослідженнями, більше ніж 60% фахівців у сфері IT вважають, що ШІ стане невід’ємною частиною їхньої роботи протягом наступних п’яти років. Але чи здатний ChatGPT та його нейро-брати повністю взяти на себе роль бухгалтерки Людмили Миколаївни чи програміста Івана? Чи можемо ми вважати його співробітником майбутнього, що не потребує перерв та відпусток, попри те що ніякої душі в нього немає?

Я скоріш схиляюсь до того, що ШІ більше помічник, ніж панацея і приводів хвилюватись немає, але також й не виключаю того, що багато рутини впаде саме на плечі нейромереж.


Творчість і штучний інтелект

Переходимо до питання творчості. Чи може ChatGPT запалити ту іскру, яка живить людське натхнення? Попри те, що ChatGPT може вражати своїми текстовими генераціями, він все ж таки залишається програмою, обмеженою алгоритмами та базами даних.

Чи зможе ChatGPT замінити людей та коли чекати повстання машин?

Людська творчість — це багатошаровий процес, що об’єднує емоції, особисті переживання та мабуть, навіть інтуїцію. Вона виявляється у вигляді мистецтва, літератури, музики та інших форм творчості.

Опитування серед митців показують, що більшість із них вважають, що ШІ не зможе повністю замінити людську творчість.

Хоч ШІ і може слугувати інструментом для генерації ідей та референсів, нейромережі не здатні відчути справжнє натхнення або пережити глибокі емоції, які лежать в основі творчих процесів.

Як і з попереднім питанням, про роботу, я все ж таки вважаю, що митцям можна спати спокійно.

Хотів написати цей текст без “отсєбятіни”, але нещодавно задумався про те, що я вже дозрів до того, щоб кайфувати від мистецтва та захотів прикупити собі картину. Дослідивши ринок — я очманів від того, як насправді складно знайти те що тобі впадає в душу і як все-ж таки, картини згенеровані нейромережами помітно виділяються.. Ну от реально, я хоч і не дуже поціновувач живопису, але дуже видно, які роботи написані людиною, а в яких нема душі. 


Повстання Машин — Сценарій Для Голлівуду

Терминатор и восстание машин - уже давно не фантастика - Новости на KP.UA

І ось ми підходимо до питання, яке хвилює уми багатьох з нас у цій ері стрімкого технологічного прогресу: чи можливе повстання машин? Ця ідея, що здавалася фантастичною в сценаріях кіно та літератури, сьогодні набуває нових обрисів у світлі стрімкого розвитку штучного інтелекту. Від автоматизованих заводських ліній до розумних домашніх помічників, ми бачимо, як машини поступово перебирають на себе більше функцій. Але чи означає це, що ми наближаємося до моменту, коли машини вирішать відірватися від наших кодів та алгоритмів?

Згідно з думкою більшості експертів у галузі штучного інтелекту, ідея повстання машин, як ми її уявляємо, залишається більш фантастичною, ніж реальною загрозою. Штучний інтелект, незалежно від його складності, наразі є лише інструментом, створеним та контрольованим людиною. Він не має власної свідомості, емоцій чи мотивацій, які б підштовхували до самостійних дій або повстання. За даними досліджень, близько 80% розробників ШІ вважають, що контрольоване та відповідальне використання технологій знижує будь-які ризики пов’язані з “повстанням машин”. Таким чином, хоча ми повинні бути свідомими можливих ризиків та етичних питань, пов’язаних із штучним інтелектом, поки що ми залишаємось у безпеці від науково-фантастичного сценарію повстання машин.


Місце ChatGPT у світі людей…

Хоч Ілон Маск і казав:

Курс UX/UI дизайнер сайтів і застосунків з Alice K.
Курс від практикуючої UI/UX дизайнерки, після якого ви знатимете все про UI/UX дизайн .
Інформація про курс

Штучний інтелект є нашою найбільшою існуючою загрозою

Але давайте не забувати, що він фанат навести шороху своїми витівками.

Підсумовуючи, можна сказати, що ChatGPT займає унікальне місце у сучасному світі, будучи чимось між людським інтелектом та величезним світом цифрових можливостей. Він не просто інструмент або програма, але є відображенням того, наскільки далеко ми просунулися в розумінні та використанні штучного інтелекту. ChatGPT, без сумніву, змінює спосіб, яким ми працюємо, вчимося та навіть спілкуємося. Він відкриває нові можливості та горизонти для автоматизації, надаючи ефективність і точність у таких сферах, як програмування, освіта та робота з клієнтами. Однак, важливо пам’ятати, одну важливу річ…

ChatGPT та інші нейромережі — просто не можуть замінити людське серце та душу.

Вони можуть відповідати на запитання, генерувати унікальний контент, але не можуть поділяти людські почуття, переживання та індивідуальні досвіди.

Штучний інтелект: історія виникнення та перспективи розвитку ~ Futurum

Штучний інтелект, як і будь-яка інша технологія, має свої обмеження та повинен використовуватися в парі з людськими здібностями та розумінням і ніяк інакше. В майбутньому, ChatGPT і подібні до нього технології будуть розвиватися семимильними кроками, але вони завжди залишатимуться інструментами, створеними людиною для людини.

Це співпраця, а не заміщення. Використовуючи ШІ, ми маємо пам’ятати про важливість збереження людського погляду в усьому, що ми робимо, нагадуючи собі, що технології — це лише один із засобів для досягнення наших цілей, а не кінцева мета. Було б цікаво почитати й ваші думки на цю тему, тому з нетерпінням чекаю на ваші коментарі!

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Новорічні космознижки до -50% від Click.ua на широкий асортимент техніки - від стильних гаджетів до потужних геймерських комп'ютерів! 🎮📱
Забезпечте собі та близьким подарунки за вигідними цінами.
Акція триває з 2.12.2023 по 4.01.2024.

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: