Новини

AMD змінює систему найменувань мобільних процесорів — вона діятиме з 2023 року

AMD змінює систему найменувань мобільних процесорів — вона діятиме з 2023 року

Процесори AMD для портативних пристроїв йменуватимуть по-новому з 2023 року. На слайдах компанії йдеться мінімум про три наступні покоління – на кожне припадає один рік. На перший погляд, система виглядає заплутано, але має чітку структуру.

 

Процессоры AMD 2023

 

Курс
Розробка на Java
Опануйте популярну мову програмування Java у зручний для вас час, та заробляйте від $1000 на початку кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Java
  • Перша цифра означає рік випуску процесора. Чіпи 2023 року позначаються цифрою 7, далі – плюс один, за зростанням.
  • Друга означає сімейство – Athlon, Ryzen 3, Ryzen 5 і так далі. Очевидно, що їх стане більше – на кожне припадає дві цифри.

Процессоры AMD 2023

 

  • Далі йде архітектура процесора: 1 означає Zen1, 2 – Zen2 і т. д. Третя цифра дає можливість правильно визначити архітектуру чипа, що не завжди можна було зробити раніше.
  • На четвертому місці стоїть версія архітектури. Перша ревізія, скажімо, Zen 5, позначатиметься 0, далі цифра зростатиме при внесенні змін до архітектури. Не виключено також, що до користувачів першими діставатимуться чипи ревізії 1, 2 або більше.
  • Суфікс з літер наприкінці позначає TDP: 55 Вт – HX, 35 Вт – HS, 15 – 28 Вт – U (або C у випадку Chromebook), а 9 Вт – буква e у нижньому регістрі.

Процессоры AMD 2023

 

В AMD також підтвердили найменування деяких майбутніх процесорів. Ryzen 9 7945HX з архітектурою Zen 4 з енергоспоживанням 55 Вт вийде наступного року. Процесори попередніх архітектур виходитимуть як енергоефективні чипи з TDP 15-28 Вт. Як приклад на слайді наводиться Ryzen 3 7420U, створений на базі Zen 2.

AMD наразі виробляє 28% всіх процесорів x86 та демонструє найбільший приріст в історії на тлі загального падіння ринку ПК

Джерела: The Verge, AMD Community


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: