Новини WTF 08.10.2022 о 18:27 comment views icon

Ілон Маск запропонував зробити Тайвань спеціальним адміністративним районом Китаю – у відповідь тайванські чиновники порекомендували мільярдеру “найняти політичного радника”

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин ITC.ua

Через кілька днів після публікації “свого бачення” припинення російсько-української війни мільярдер Ілон Маск зробив чергову спірну заяву, припустивши, що напруженість між Китаєм і Тайванем може бути усунена шляхом передачі деякого контролю над Тайванем Пекіну.

Цієї теми він торкнувся в інтерв’ю виданню Financial Times, опублікованому 7 жовтня, відповідаючи на питання про Китай – де його компанія з виробництва електромобілів Tesla керує великим шанхайським заводом.

“Моя рекомендація… полягала б у тому, щоб знайти спеціальну адміністративну зону для Тайваню, яка була б досить прийнятною, хоча, ймовірно, не всі будуть задоволені. Як на мене, ймовірно, що вони зможуть укласти угоду на більш вигідних умовах, ніж Гонконг”, – сказав Маск.

Пекін, який заявляє, що Тайвань “є однією з його провінцій”, давно пообіцяв взяти Китайську республіку під свій контроль і не виключає застосування сили для цього. Уряд Тайваню рішуче відхиляє претензії Китаю, відповідаючи, що лише 23 мільйони людей, які живуть на острові, можуть вирішити його майбутнє.

Китай запропонував Тайваню модель автономії “одна країна, дві системи”, аналогічну до тієї, що діє в Гонконгу, але її відкинули всі основні політичні партії острова. Та й громадської підтримки пропозиція не отримала, особливо після того, як Пекін запровадив жорсткий закон про національну безпеку у місті у 2020 році.

Ван Тін Юй, старший законодавець правлячої Демократичної прогресивної партії Тайваню, який засідає у парламентському комітеті із закордонних справ та оборони, відповів Маску на своїй сторінці у Facebook.

Курс Business English для проджект-менеджерів.
Розбираємо та прокачуємо той словниковий запас, який ви зможете використати в роботі. Вільно вести проєкти англійською допоможуть автентичні статті, відео, кейси з PM-сфери.
Реєстрація на курс

“Окремі незалежні компанії не можуть сприймати жарти у бік своєї власності. То чому ж вони можуть випадково відмовитися від демократичних свобод, суверенітету та звичного способу життя 23 мільйонів тайванців? Це неприйнятно для України, і Тайвань, безумовно, не допустить цього”, – написав Ван.

Посадовець, знайомий із плануванням безпеки в регіоні, сказав Reuters, що “Маск повинен знайти політичного радника”.

“Світ ясно бачив, що трапилося з Гонконгом. Його економічна та соціальна “енергійність” раптово закінчилася за тоталітарного правління Пекіна”, – сказав чиновник на умовах анонімності, оскільки він не був уповноважений виступати для ЗМІ.

Прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін, на запитання про заяву Маска, сказав, що Тайвань є “побутовою справою”, додавши, що Пекін продовжуватиме дотримуватися принципу мирного возз’єднання, “рішуче руйнуючи тайванський сепаратизм”.

Підприємець вважає, що конфлікт через Тайвань неминучий, і попередив про його потенційний вплив не тільки на Tesla (на завод у Шанхаї довелося близько половини глобальних поставок компанії минулого року), а й на Apple, а також економіку в цілому. В інтерв’ю зауваження Маска докладно не виклали.

Раніше цього тижня мільярдер запропонував Україні назавжди поступитися Кримом росії, провести нові референдуми під егідою ООН для визначення долі захопленої окупантами території і щоб Україна погодилася на нейтралітет.

Він попросив користувачів Twitter зважити його план, викликавши різку критику з боку українців, зокрема й президента Володимира Зеленського, який запропонував своє власне опитування у Twitter:

Джерело: Reuters

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: