Новини Технології 22.05.2023 о 10:45 comment views icon

Intel ініціює перехід на процесорну архітектуру x86S, яка підтримуватиме лише 64-розрядний режим

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту

Intel ініціює перехід на процесорну архітектуру x86S, яка підтримуватиме лише 64-розрядний режим

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Опублікований Intel документ представляє x86S – спрощену архітектуру x86, що підтримує лише 64-розрядні обчислення. Компанія хоче залишити у минулому неактуальні вже напрацювання, що ведуть походження від перших процесорів Intel 8086. Відповідні блоки будуть видалені, але програми все ще можна буде запускати у режимі віртуалізації.

У короткому документі для розробників Intel виклала опис такого підходу. Зараз процесори вимагають «серії кодових переходів для входу в 64-розрядний режим». Прямий вхід у 64-бітний режим спростить роботу процесора та ОС. При цьому підтримка «застарілих» 64-бітних ОС, що вимагають звичайної процедури входу, здійснюватиметься через механізм віртуалізації (VMX).

Intel x86S

Основні спрощення та переваги Intel перерахувала у списку:

  • Використання спрощеної 64-бітної моделі сегментації адресації пам’яті для підтримки адресації 32-бітних програм
  • Видалення кілець захисту 1 та 2, які не використовуються сучасним ПЗ, а також застарілих функцій сегментації
  • Видалення підтримки 16-бітової адресації та перевизначення розміру адреси
  • Видалення підтримки доступу до портів I/O кільця 3
  • Припинення підтримки рядкових портів I/O (INS/OUTS)
  • Використання лише локальних контролерів переривань X2APIC, видалення підтримки 8259.
  • Видалення деяких непотрібних бітів режиму операційної системи

Простіше кажучи, у майбутньому Intel планує видалити деякі застарілі схеми, які або тривалий час не використовуються, або вимагають від сучасного програмного забезпечення «зусиль» для їх обходу. Для користувачів ці заходи означають підвищення стабільності та продуктивності без необхідності різкого зростання частоти. Не варто чекати на процесори x86S в найближчому майбутньому. Опубліковані матеріали мають скоріше ознайомлювальний характер, їхня мета – ознайомити розробників з підходом, побачити їхню реакцію та пропозиції.

Патент Intel підтвердив кеш L4 у процесорах Meteor Lake — додаткову пам’ять розпаяють на підкладці

Онлайн-курс "Фінансовий аналіз" від Laba.
Навчіться читати фінзвітність так, щоб ухвалювати ефективні бізнес-рішення.Досвідом поділиться експерт, що 20 років займається фінансами і їхньою автоматизацією.
Детальніше про курс

Джерела: Tom’s Hardware, PC Gamer

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: