Партнерський проект Партнерський проект 29.09.2022 о 10:59 comment views icon

Хмарна IT-інфраструктура від SIM-Networks: апаратне шифрування дисків, додаткові послуги та економія

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

На початку 2022 року зростання IT-ринку сильно сповільнилося. За спостереженнями The Guardian, Apple втратила статус найдорожчої компанії світу, а Meta вперше втратила $230 млрд ринкової вартості. Ці події є сигналом для інших компаній цього сегмента, який важливо враховувати при плануванні витрат.

Компанія SIM-Networks уже понад 10 років будує IT-інфраструктуру, і її команда часто допомагала клієнтам оптимізувати витрати. У таких випадках одним з найуніверсальніших способів були хмарні рішення.

У партнерському матеріалі з SIM-Networks проджект-менеджер компанії Тарас Багнюк розповідає, як можна заощадити на IT-інфраструктурі під час кризи за допомогою хмари, та ділиться кейсами компанії.

Партнерський матеріал?

Технічна та фінансова гнучкість

Кожен сервер у хмарі інтегрований у єдину систему. Щоб масштабувати хмарний сервер, достатньо додати віртуальні ресурси до пулу користувача – для цього не потрібно підключати та налаштовувати нові компоненти.

Така технологічна особливість хороша у випадках, коли треба швидко вирішити тимчасові завдання чи, навпаки, планувати довгостроково.

  • У першому випадку компанія може розв’язати екстрену задачу, не купуючи нове «залізо», а потім відімкнути зайві ресурси.
  • У другому можна планувати витрати довкола конкретних завдань – наприклад, сезонних напливів клієнтів чи запитів на розробку софту для інших відділів.

Дізнатися більше про послугу оренди сервера хмар можна на сайті.

Відмовостійкість

Організація стійкості до відмов – це витратний етап, коли ви будуєте IT-інфраструктуру. Для кожного елемента системи потрібні резервні компоненти – доведеться як мінімум подвоїти витрати на «залізо».

А надійні хмари за замовчуванням використовують резервування на рівні архітектури – якщо компонент зламається, це не зупинить процеси.

Михайло Москалюк, Team Lead Infrastructure (керівник напряму IT-інфраструктури) SIM-Networks:

«Відмова обладнання – один з найбільших фінансових ризиків локальної інфраструктури. Для розв’язання таких проблем потрібні компетентні фахівці, запасне “залізо” та час – доки інфраструктура виведена з ладу, компанія не отримує прибутку. Така ситуація неможлива у хмарі. Якщо одна нода перестане працювати, процеси автоматично перейдуть на іншу машину».

2N+1 – приклад схеми резервування у хмарі, коли кожен елемент системи має паралельну копію (це 2N) і ще один пристрій у резерві (+1). Відмовостійкість також організована на рівні дата-центрів: там використовують резервні системи охолодження та живлення, незалежні лінії зв’язку та зони доступності – фізично розмежовані сегменти хмари.

Безпека даних

Для захисту даних потрібен комплекс програмних і фізичних засобів – VPN-тунелі, DDoS-захист, апаратне шифрування дисків, надійні замки, охорона приміщення та інше. Щоб створити такі системи з нуля та підтримувати їх, потрібні значні вкладення.

Оренда сервера хмари – спосіб розмістити дані в середовищі, де ці умови вже є. Дані у хмарі розподілені за різними фізичними машинами, а кожен сервер використовує апаратне шифрування дисків – так зловмисникам складніше отримати доступ до них.

Крім того, надійні провайдери розміщують обладнання у професійних центрах обробки даних з електронними замками, розмежованими рівнями доступу до обладнання, системами сигналізації та іншим захистом.Хмарна IT-інфраструктура від SIM-Networks: апаратне шифрування дисків, додаткові послуги та економія

Дізнатися, що входить до послуги оренди сервера хмар можна тут.

Додаткові сервіси платформи

Хмарна інфраструктура – ​​це ще й додаткові модулі та послуги. Приклади таких сервісів – системи ідентифікації користувачів, інструменти балансування навантаження, створення VPN-підімкнень тощо. У випадку з локальною інфраструктурою ці засоби доведеться шукати та під’єднувати самостійно.

Навіть якщо використовувати безкоштовне програмне забезпечення, компанії потрібні фахівці, які інтегрують інструменти в єдину систему. Організація бекапів – один з найважливіших етапів такої інтеграції. У хмарі для цього достатньо вказати параметри в панелі керування – резервні копії зберігатимуться автоматично.

Технічна підтримка

Підтримка й обслуговування «заліза» – постійний пункт витрат при локальному розміщенні. У ці витрати входить оренда приміщення, оплата електроенергії, купівля та заміна компонентів, зарплати та час IT-штату та інше. У хмарі такі умови – відповідальність провайдера.

При цьому клієнт отримує підтримку фахівців, які знають особливості хмарної платформи та запускали багато проєктів на її основі. Консультації експертів допоможуть вибрати оптимальне рішення та спростять повсякденну роботу з інфраструктурою.

Крім того, один із принципів хмари – стандартизація обладнання. Цей підхід мінімізує витрати часу на планові роботи або усунення несправностей.

Хмарна IT-інфраструктура від SIM-Networks: апаратне шифрування дисків, додаткові послуги та економія

Подивитись, які задачі вирішує хмарний сервер.

Як компанії використовують хмарні сервери

Міграція у хмару, налаштування VPN та бекапів у хмарі

На старті проєкту клієнт мав віртуальні сервери Windows.

При цьому він уже мав досвід краху системи в минулому, наслідки усували важко та довго. У клієнта не було актуального бекапу, тому довелося знову розгорнути гіпервізорХмарна IT-інфраструктура від SIM-Networks: апаратне шифрування дисків, додаткові послуги та економіяХмарна IT-інфраструктура від SIM-Networks: апаратне шифрування дисків, додаткові послуги та економіяТехнологія для розгортання ПЗ на фізичному обладнанні з використанням віртуалізації, встановити ОС, відтворити дерево каталогів, файлову систему та ролі для кожного користувача тощо. Саме тому організація резервного копіювання була одним з головних завдань компанії.

Рішення: експерти SIM-Networks перенесли віртуальні сервери клієнта до хмарної інфраструктури. У хмарі налаштували двоетапну автентифікацію, журналювання ОС, а також розгорнули віртуальний маршрутизатор для VPN IPSec-тунелів. Ці тунелі забезпечили захищене під’єднання співробітникам клієнта.

Хмарна IT-інфраструктура від SIM-Networks: апаратне шифрування дисків, додаткові послуги та економія

Для резервного копіювання дисків ми підімкнули послугу автоматичного резервного копіювання – BaaS. Рішення допомогло компанії заощадити завдяки можливості створювати бекапи окремих дисків. Також компанія отримала вищий рівень захисту даних – резервні копії зберігаються як локально, так і на віддаленому майданчику. Якби такий проєкт реалізували з урахуванням традиційної серверної інфраструктури, знадобилися б великі вкладення.

Аудит і перенесення IT-ресурсів у хмарний сервер

До початку проєкту замовник користувався інфраструктурою з кількох серверів з використанням віртуалізації. Керівництво компанії вирішило перенести IT-ресурси до європейського дата-центру, щоб підвищити рівень безпеки.

Клієнт вибрав хмару, щоб зберегти максимальну гнучкість в управлінні інфраструктурою. Проєкт містив не лише створення інфраструктури, а й повну міграцію даних, яку провели фахівці SIM-Networks.

Рішення: наші експерти провели аудит інфраструктури перед перенесенням даних. У процесі вони знайшли ресурси, які простоювали та нераціонально використовувалися. Потім провели оптимізацію – це зменшило витрати замовника.

Клієнт залишився задоволеним – платформа відповідала вимогам до безпеки та гнучкості управління. Усі роботи зі створення інфраструктури та перенесення даних провели «під ключ» – співробітники компанії одразу розпочали роботу після завершення проєкту.

Дізнатись більше, чому варто обрати оренду серверу в хмарі.

Як вибрати хмарного провайдера

Вибір хмарного провайдера – стратегічне рішення бізнесу разом з вибором платформи. Підписуючи договір з постачальником послуг, ви вибираєте партнера, який відповідатиме за IT-фундамент компанії – на цьому не варто економити.

До зони відповідальності провайдера може входити як базова підтримка, так і індивідуальний супровід проєкту.
SIM-Networks може надати готову конфігурацію хмарного сервера «з коробки», адмініструванням займуться ваші співробітники. Але якщо компанії потрібне індивідуальне рішення на базі хмари, послуги адміністрування або допомога з міграцією даних, команда SIM-Networks візьме ці завдання на себе.

Якщо хочете дізнатися більше, ознайомтеся з послугою оренди сервера хмар або зверніться до нас через чат на сайті компанії – ми готові проконсультувати 24/7, без вихідних.

Партнерський матеріал?

Отримати консультацію

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: