Новости Наука и космос 15.09.2021 в 14:47 comment views icon

Росія зупинила розробку надважкої ракети для польотів на Місяць

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Владимир Скрипин

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Ракетно-космічний центр (РКЦ) «Прогресс» припинив технічне проєктування надважкої місячної ракети «Енисей», яку планувалось використовувати для польотів на Місяць. Про це повідомив гендиректор РКЦ Дмитро Баранов в коментарі «РИА Новости».

Не конкретизуючи причину такого рішення гендиректор РКЦ повідомив, що роботи були припинені на стадії технічного проєктування і можуть відновитися в майбутньому, якщо «Роскосмос» прийме відповідне рішення.

«Роскосмос» та РКЦ «Прогрес» підписали контракт вартістю 1,47 мільярда рублів (538,7 мільйона гривень) на технічне проєктування надважкої місячної ракети в грудні 2020 року, і спочатку планувалось, що вона буде побудована до 2028 року. Проте у січні 2021 року комітет російської академії наук (РАН) по космосу рекомендував перенести терміни створення надважкої ракети «з обов’язковим опрацюванням застосування в цьому проєкті найбільш проривних, перспективних і економічно виправданих технологій», а у лютому 2021-го гендиректор РКЦ повідомив, що розробка «поставлена на паузу» через можливість корекції технічного вигляду ракети.

Зупинка розробки ракети «Енисей» — чергове доповнення в списку «досягнень» російської космонавтики за останній час. Ось що відбулось за останні три місяці:

Продолжается конкурс авторов ИТС. Напиши статью о развитии игр, гейминг и игровые девайсы и выигрывай профессиональный игровой руль Logitech G923 Racing Wheel, или одну из низкопрофильных игровых клавиатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: