Новости Устройства 22.09.2021 в 19:09 comment views icon

Xiaomi відкинула звинувачення Міноборони Литви щодо вбудованих засобів цензури у своїх смартфонах

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Сьогодні мережею розлетілась резонансна новина — Reuters процитував заступника міністра оборони Литви Маргіріса Абукявічюса, який порадив не купувати смартфони Xiaomi та інших китайських компаній, та викинути вже куплені. У Xiaomi виступила з офіційною заявою, та відкинула всі звинувачення.

У публікації Reuters йшла мова про те, що флагманські смартфони, які продаються в Європі китайським гігантом Xiaomi, мають вбудовані алгоритми цензури. Нібито національний центр кібербезпеки Міністерства оборони виявив в смартфоні Xiaomi Mi 10T 5G вбудовану систему цензури. Вона знаходить та блокує 449 слів з використанням китайських ієрогліфів. Серед згаданих у звіті  «заборонених» висловів — «Свободу Тибету», «Хай живе незалежність Тайваню» і «Демократичний рух». У звіті також вказувалось, що ці можливості були вимкнені для «регіону Європейського Союзу», але їх можна ввімкнути віддалено в будь-який час.

Нижче наводимо повний текст офіційної заяви Xiaomi з приводу засобів цензури, які попередньо інстальовані в пристроях компанії.

«‎Пристрої Xiaomi не піддають цензурі комунікацію користувачів – ні вхідну, ні вихідну. Компанія Xiaomi ніколи не обмежувала та не обмежуватиме і не блокуватиме будь-яке особисте використання користувачами наших смартфонів, зокрема пошук, виклики, перегляд вебсторінок або використання стороннього програмного забезпечення для зв’язку. Xiaomi повністю поважає і захищає законні права всіх користувачів. Xiaomi дотримується Загального регламенту про захист даних Європейського Союзу (GDPR)»

Xiaomi


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: