Новини Софт 07.11.2023 о 12:00 comment views icon

Нові функції штучного інтелекту Windows 11 — як ними користуватися в Paint, Clipchamp, Snipping Tool та Photos

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg

Юрій Орос

Автор новин

Нові функції штучного інтелекту Windows 11 — як ними користуватися в Paint, Clipchamp, Snipping Tool та Photos

Microsoft впроваджує низку генеративних функцій на основі штучного інтелекту до Windows 11. Мова не лише про асистента Copilot, компанія почала оновлювати додатки з новими функціями штучного інтелекту, включаючи Paint, Clipchamp, Snipping Tool і Photos.

Microsoft випустила оновлення для Windows 11 23H2 31 жовтня. Це оновлення розширило доступ до Copilot та інших функцій штучного інтелекту.

Оновлення розгортаються поступово, тому всі функції можуть бути ще недоступними, проте видання Engadget зібрало кілька порад щодо використання функцій штучного інтелекту в кожному з цих застосунків.

Paint у Windows 11

Користувачам Windows 11 доступна версія Paint із функціями штучного інтелекту, яка включає генеративні функції ШІ. Microsoft Paint Cocreator використовує модель DALL-E для створення зображень на основі текстового опису. Так можна створювати практично все, що ви можете собі уявити (в межах розумного).

Поки що Cocreator доступний у США, Великобританії, Франції, Австралії, Канаді, Італії та Німеччині англійською мовою. Щоб використовувати Cocreator, потрібно увійти у свій обліковий запис Microsoft. Це також треба, щоб отримати доступ до кредитів: вони знадобляться для створення зображень за допомогою DALL-E. Приєднавшись до Cocreator, ви отримаєте 50 кредитів, за допомогою яких зможете створювати зображення. Кожне створене зображення коштує один кредит.

Paint у Windows 11

Як використовувати автокомпозицію відео за допомогою Clipchamp у Windows 11

За допомогою інструменту для редагування відео Clipchamp має стати простіше монтувати відео. Програма допоможе автоматичними підказками щодо сцен, редагування та розповіді. Але саме функція автоматичного компонування може виявитися найбільш корисною для багатьох користувачів. Автокомпонування доступне через сайт та в десктопному застосунку Microsoft Clipchamp.

Microsoft заявляє, що медіа, які ви додаєте в Clipchamp, не використовуються для навчання ШІ-моделей, а вся обробка відбувається в додатку або браузері. Відеоредактор зі штучним інтелектом може автоматично створювати слайд-шоу, монтажні відео та короткі відеоролики з роздільною здатністю 1080p на основі фотографій і відео користувача.

Якщо не сподобалося перше запропоноване відео, можна «миттєво» переглянути іншу версію, оскільки програма згенерує для вас кілька відео. Автокомпозиція також може виявитися корисною для відеоредакторів-професіоналів, кажуть у Microsoft, оскільки інструмент може створити кілька унікальних відео за кілька хвилин.

Курс Проджект-менеджмент в IT.
Навчайся у найкращих, курс проводить Тарас Федорук, найкращий PM за версією Ukrainian IT Awards у 2019 році.
Вивчити курс

Clipchamp у Windows 11

Після входу в Clipchamp натисніть кнопку Create a video with AI (Створити відео зі штучним інтелектом) в центрі головної сторінки. Після того, як у проєкту буде робоча назва, можна завантажити медіа за допомогою кнопки Click to add or drag and drop (Клацніть, щоб додати або перетягнути), або просто перетягнути відео та фотографії у вікно медіа.

Треба натиснути кнопку Get started (Почати) і повідомити штучному інтелекту про стиль і естетику. Стиль буває елегантний, яскравий і сміливий. Можна залишити рішення за Clipchamp з опцією «Вибрати за мене». Потім треба активувати кнопку «Далі».

Clipchamp у Windows 11

Clipchamp запропонує довжину відео, яке має бути найкращим поєднанням ваших медіа. Можна відрегулювати довжину відео та співвідношення сторін. Вже можна переглянути відео, натиснувши кнопку відтворення.

Далі є змога змінити фонову музику на екрані Finish your video (Завершити відео). Якщо не подобається трек, який вибрав штучний інтелект, натисніть кнопку музики, щоб змінити мелодію. Якщо користувач не задоволений відео, є змога попросити зробити інший дубль, натиснувши Create a new version (Створити нову версію).

Нові функції штучного інтелекту Windows 11 — як ними користуватися в Paint, Clipchamp, Snipping Tool та Photos

Якщо подобається відео, яке створив Clipchamp, на цьому етапі все готово. Кнопка Export (Експортувати) дасть змогу зберегтися. Є варіанти завантажити на YouTube і TikTok, або додати копію до сховища OneDrive.

Далі можна додатково налаштувати відео Clipchamp. Кнопка Edit in timeline (Редагувати на часовій шкалі) дає змогу додавати наклейки, підписи, анімований текст і аудіофайли.

Крім того, можна покращити відео за допомогою опцій штучного інтелекту, включаючи функцію озвучення тексту до мовлення та автоматично згенеровані субтитри. Інструмент speaker coach (тренер оратора) має на меті надати зворотний зв’язок у реальному часі на записи з камери, щоб допомогти покращити ораторські навички та відеопрезентації.

Багато функцій Clipchamp доступні безплатно. Але для відео з роздільною здатністю 4K та інших преміумінструментів потрібно заплатити за тарифний план Essentials, який коштує $12 на місяць або $120 на рік.

Як користуватися функціями штучного інтелекту в Snipping Tool

Snipping Tool — один із найкорисніших інструментів у Windows 11. За його допомогою можна легко захопити частину або весь екран і поділитися ним. Функції штучного інтелекту можуть стати в пригоді в кількох випадках.

По-перше, програма підтримує розпізнавання тексту. Якщо зробити скриншот екрана з текстом, можна натиснути кнопку Text Actions (Дії з текстом). Запропонують два основних варіанти: скопіювати весь текст і вставити його в іншу програму.

Snipping Tool

Snipping Tool дає змогу швидко редагувати приватну інформацію. Інструмент має розпізнавати адреси електронної пошти та номери телефонів, тож можна швидко зафарбувати їх синім кольором. Це позбавить необхідності вручну зафарбовувати текст, скажімо, у Paint.

Курс QA Manual.
успішна кар'єра в IT-сфері без необхідності глибоких знань програмування. Очікуйте заробітню плату в розмірі 600$ після завершення навчання.
Мені потрібен найкращий

Інструмент має добре співпрацювати з Copilot. Як показано у проморолику Windows 11, можете вставити вирізане у Copilot, а потім попросити помічника видалити фон із зображення.

Як використовувати розмиття тла в застосунку Photos у Windows 11

Застосунок Photos (Фотографії) в Windows 11 також має кілька корисних функцій зі штучним інтелектом. Серед них покращений пошук зображень в облікових записах OneDrive — має стати простіше знайти фотографію за вмістом або місцем, де вона була зроблена.

Одним із найбільш зручних і простих у використанні ШІ-інструментів є зрозуміле розмиття фону (аналогічна функція є в Paint 3D). Це може допомогти виділити об’єкт фільмування. ШІ відокремлює фон від об’єкта знімання, але для того, щоб дані користувача залишалися на вашому пристрої, процес розділення відбувається на ньому, а не в хмарі.

Щоб скористатися функцією розмиття фону, треба обрати зображення і відкрити його в Photos. Натиснути Edit image у верхній частині екрана і вибрати Background Blur (Розмиття фону). Після цього запропонують кілька варіантів: увімкнути ефект розмиття миттєво, відрегулювати інтенсивність розмиття перед застосуванням або отримати більш детальний контроль, увімкнувши інструмент Selection brush (Пензель виділення).

З пензлем можна вручну позначити більше частин зображення, які ШІ розмиє. Або можна зняти позначки з частин зображення, які не потрібно розмивати, змінити розмір пензля для кращого керування і змінити м’якість пензля, щоб посилити або послабити ефект.

Background Blur у Windows 11 застосунок Photos

Завантаження коментарів...

Нові дописи

Дописи
Як ефективно керувати витратами на хмарну інфраструктуру
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg

Андрій Михайленко

Colobridge GmbH, Chief Operating Officer

Дописи
«Кіновсесвіт Marvel» йде на дно… Це кінцева зупинка?!»
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg

Odysseus

Міфічний персонаж

Дописи
ОРРО AED Україна презентує навушники Enco Air3i: Нова версія неперевершеного звуку
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png

OPPO Ukraine

OPPO — світовий бренд смартпристроїв, який прагне до синергії естетики та інновацій.

Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: