Новини Новини 11.05.2022 о 14:11

Старт прокату «Довбуша» Олеся Саніна в Україні попередньо переноситься на осінь 2022

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Історичний екшн «Довбуш» від Олеся Саніна вийде в широкий український прокат після нашої Перемоги. Про перенесення прокату повідомили в «Кіноманії», яка разом з FILM.UA Distribution займається кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України.

«Довбуш» спочатку мав вийти восени 2021 року, але через пандемію COVID-19 реліз фільму перенесли на 12 травня 2022 року. Але росія розв’язала повномасштабну війну проти України, тому стрічка затримується — її прем’єра попередньо переноситься на осінь 2022 року. До цього часу в планах творців — презентувати фільм на одному з міжнародних фестивалів класу A, орієнтовно в Торонто чи Венеції, відразу після чого запустити міжнародний прокат стрічки.

Десь, у глибині душі, ми відчували, що ці події неминучі. Колеги сумно жартували, що мої фільми стають передвісниками важливих подій в історії нашої держави. Так було і в 2003 році — тоді світ побачив драму “Мамай”, згодом — у 2014 на екранах з’явився “Поводир”. Українська історія багатогранна та сповнена болю, проте вона показує як наша країна, ніби той фенікс, відроджується з попелу й розквітає. Сьогодні наша незламність дивує чи не увесь цивілізований світ. Про це наш “Довбуш” — актуальне кіно про любов, свободу та право залишатися господарем на своїй землі, що набуло нових сенсів з початком війни”

Олесь Санін

режисер,  співсценарист та співпродюсер фільму Довбуш

«Довбуш» — історичний екшен про легендарного опришка Олексу Довбуша. Стрічка розповідає про події 18 століття в українських Карпатах. У центрі сюжету — двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти польським панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному: один прагне грошей, інший — справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса, а шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша, але йому вдається їх перехитрити.

Трейлер

Головні ролі виконали Сергій Стрельников (Олекса Довбуш), Олексій Гнатковський (Іван Довбуш), Дар’я Плахтій (Марічка), Матеуш Косьцюкевіч (Пшелуський), Агата Бузек (Княгиня Яблуновська) та Олександр Мавріц (Дзвінчук). Опришків зіграли Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський та Ростислав Держипільський.

Український режисер Олесь Санін не тільки поставив картину, але й написав сценарій разом з Полом Волянським, Василем Портяком та Максимом Чернишем. Виробник фільму — компанія Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України.

 

«Тіні забутих предків» Параджанова повторно вийдуть в український прокат — глядачам покажуть відреставровану версію


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: