Україна Новини 06.05.2024 о 14:33 comment views icon
Стаття з  

Програміст криптовалютного стартапу DeFi хотів виїхати з України за італійським паспортом

author avatar

Ігор Шелудченко

Автор новин

Волинський програміст криптовалютного стартапу DeFi намагався виїхати з України за італійським паспортом. Але спроба не була вдалою.

Згідно з матеріалами справи, програміста затримали 21 березня о 2 годині ночі на території Устилузької ОТГ у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг».

Під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України він пред’явив паспорт громадянина Італії.

Чому відмовили?

Прикордонники вирішили уточнити дані і виявилося, що громадянин перетинав державний кордон 16 вересня 2020 року по паспорту громадянина України. Це означає, що у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. 

Своїми діями він порушив порядок виїзду з України та правила перетинання державного кордону.

Відповідно, це вважається спробою незаконного перетину державного кордону України без відповідних документів.

В судове засідання чоловік не з’явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, заяв та клопотань не надходило.

В результаті Володимир-Волинського міський суд Волинської області призначив програмісту покарання — штраф у розмірі 3400 грн. Також чоловік має сплатити 605,6 грн судового збору на користь держави.

Аналогічний штраф заплатив й проджект-менеджер, який на початку лютого спробував виїхати за кордон з канадським паспортом.

Відповідно до Закону України «Про громадянство України», якщо громадянин України набув громадянство іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України, якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: