Новини WTF 26.10.2022 о 13:35 comment views icon

Тіктокер додає сіль у термопасту для покращення охолодження — не робіть так, якщо хочете зберегти процесор

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту ITC.ua

У ентузіастів апаратного забезпечення немає нестачі у виборі матеріалів для термоінтерфейсу. Існує безліч засобів, що відрізняються ціною, ефективністю, простотою застосування, електропровідністю та складом. Більшість збирачів ПК просто скористаються дешевою або середньою термопастою, не замислюючись про результат. Але для декого розблокування всіх переваг продуктивності чипів є розвагою.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Користувач TikTok mryeester відомий тим, що проводить шалені експерименти з комп’ютерним обладнанням. Більшість із них — повна нісенітниця, наприклад, використання апельсинового соку замість води в контурі рідинного охолодження або встановлення кількох вентиляторів один на одного, але іноді все стає цікавішим.

@mryeester Reply to @nn.dimethyltryptamine grinding up the salt to mix with thermal paste! #pc #pctips #thermalpaste #mryeester ♬ original sound – Lonely Bunker

Тестуючи альтернативні рецепти термопасти, mryeester виявив, що якщо додати сіль у термопасту, це може знизити температуру процесора під навантаженням на пару градусів. Чи означає це, що ви повинні негайно зняти кулер і додати трохи хлориду натрію? Мабуть, не варто – для зниження температури 1-2 градуси є більш безпечні варіанти.

Сіль викликає корозію і може прискорити зношування металу кришки. Додавання солі у вологу термопасту та розміщення її між кулером та розподільником тепла процесора звучить як довгостроковий рецепт катастрофи.

Витративши додаткові невеликі кошти на якісну термопасту або модернізуючи систему охолодження можна досягти кращого результату без ризику та сумнівних хімічних експериментів. Інша можливість – поліпшити повітряний потік у корпусі ПК, навівши лад з кабелями та забезпечивши його додатковими грамотно розміщеними вентиляторами. Хорошим рішенням буде й зниження вольтажу або сили струму на процесорі – доти, доки його робота залишається стабільною.

CoolerMaster использовал Nutella в качестве термопасты

Курс Англійської.
Обери викладача за своїми вимогами серед 1100+ фахівців в Englishdom.
Ознайомитись з курсом

Джерело: TechSpot

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: