Новости Новости 31.01.2022 в 17:10 comment views icon

4G на автошляхах. Vodafone Україна вже покрив швидкісним інтернетом 98% протяжності основних міжнародних автодоріг і планує цьогоріч встановити ще 500 базових станцій

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Vodafone Україна слідом за «Київстаром» відзвітувала за підсумками сьогоднішнього спільного з Мінцифрою, Держзв’язку, НКРЗІ та УДЦР виїзного брифінгу, присвяченого перевірці якості покриття 4G міжнародних автошляхів.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

За словами гендиректорки Vodafone Україна, Ольги Устинової, оператор вже забезпечив 4G покриття на 98% довжини основних міжнародних автошляхів. Мова йде про чотири основні міжнародні автодороги — Київ-Львів, Київ-Одеса, Київ-Дніпро та Київ-Харків. Загалом дороги міжнародного масштабу — наразі забезпечені 4G на рівні 80%.

Гендиректорка Vodafone Україна також відзначила, що компанія загалом інвестувала у покриття швидкісного інтернету десятки мільярдів гривень і виконує ліцензійні зобов’язання з випередженням графіку. Цього року Vodafone запланував встановити ще 500 базових станцій, які забезпечуватимуть покриття 4G на автошляхах.

Згідно з ліцензійними умовами, оператори мають покрити швидкісним мобільним інтернетом усі міжнародні дороги до кінця 2022 року, всі національні — до середини 2024 року. Відповідно до встановлених показників якості, на 95% протяжності доріг має виконуватися вимога за швидкістю — 2 Мбіт/с, інші показники — на 90% протяжності. При покритті використовується технологія IMT, яка передбачає використання як 3G, так і LTE/4G.

***

Одна із головних цілей нинішнього уряду — до 2024 року забезпечити швидкісним інтернетом 95% транспортної інфраструктури та населених пунктів. На її досягнення Мінцифра раніше запустила масштабний проєкт «Інтернет-субвенція» з проведенням оптичного інтернету у села (вже приєднано більше сотні сіл), а також анонсувала низку інших ініціатив для прискорення розбудови інфраструктури та поліпшення якості мобільного зв’язку. На початку жовтня були затверджені стандарти якості мобільного зв’язку з гарантованою швидкістю інтернету — не нижче 2 мегабіт за секунду при завантаженні даних. Також наприкінці жовтня Рада попередньо підтримала законопроєкт, який спрощує умови розміщення базових станцій та, як очікується, дозволить пришвидшити розгортання мереж 4G в селах майже вдвічі.

Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: