Статті Статті 19.12.2022 о 14:00 comment views icon

Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg

Дмитро Спасюк

Автор статей та оглядів

Скоріш за все, кожен власник ПК помічає, що все менше людей з оточення активно користується стаціонарними комп’ютерами. Чому так відбувається? Невже великі системні блоки стали непотрібними? Поглянемо на цю проблему з точки зору звичайного споживача і проаналізуємо динаміку продажів за останні десятиліття.

Чому ПК менше купляють?

З початком активної експансії смартфонів почались проблеми на ринку десктопних комп’ютерів. Раніше людина купляла ПК для тих речей, які зараз бере на себе мобільний телефон. Найпоширеніші сценарії використання комп’ютера 10-15 років тому були приблизно такими:

  • Веб-серфінг, соціальні мережі;
  • Спілкування у Skype/ICQ;
  • Перегляд відео, фільмів;
  • Казуальні відеоігри;

Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

2014-2015 рік. Смартфони стали доступними кожному. Ринок комп’ютерів у Японії різко обвалився, як і в інших державах. Джерело: The Wall Street Journal

З соціальними мережами все зрозуміло. Близько 80-90% трафіку складають мобільні пристрої. Для перегляду фільмів зараз добре підходять Smart телевізори. Щобільше, для серіалів багато користувачів віддають перевагу 6.5 дюймовому екрану телефону, а не монітору комп’ютера.

Цікавим є те, що після релізу iPad  2010 року продажі ПК різко пішли вниз. Пройшло ще кілька років і смартфони стали надто великими (до 7 дюймів). Це завалило і ринок планшетів. Так виходить, що майже для всього населення достатньо телефону. Решта гаджетів відходять на другий план.

Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

Працівник ковбасного цеху, вантажник, дорожник, медсестра, швачка, комунальник, тракторист  – це приклади важливих професій. Та чим потрібен їм комп’ютер для роботи? Скоріш за все, що ні. А для розваг чудово підходить смартфон і телевізор.

Курс Англійської.
Онлайн-навчання англійської за методикою Кембриджу - вибір понад мільярда людей.
Вивчити курс

Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

Десктопний режим в Android. З монітором отримуємо заміну комп’ютера для невимогливих користувачів.

Ноутбуки в кожному домі

Лептопи зробили значний вклад у падіння продажів стаціонарних ПК. Більшість людей віддає перевагу портативності. Потужність комплектуючих ще не все значить. Ноутбук розв’язує руки та дає більше можливостей. Саме тому їх обирають студенти для навчання, фрилансери для роботи.Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

Хромбуки набирають популярності, не зважаючи на критику. Браузер – це все, що потрібно переважній більшості користувачів. Джерело: Androidauthority

В побуті комп’ютери/ноутбуки почали асоціюватись  більше з робочою діяльністю. Лептоп є більш раціональним вибором для переважної більшості працівників. Не дивно, що продажі цього виду комп’ютерів в кілька разів перевершують стаціонарні рішення.

Кому зараз потрібні домашні комп’ютери?

Очевидно, що величезна частина казуальних користувачів автоматично відсіялась. А точніше, їх забрали смартфони. Тоді хто ці люди, які купляють домашні комп’ютери до цього часу?

Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

Обвал ринку домашніх комп’ютерів. Джерело: Statista

З величезною ймовірністю це користувачі, діяльність яких пов’язана з комп’ютерами. Якщо немає потреби переносити свій комп’ютер з місця на місце, то класичний системний блок і великий монітор все ще гарна комбінація. Для домосідів ноутбук не має такої цінності як ПК.

Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

Ріст ринку смартфонів. Майже двадцятикратна різниця порівняно із комп’ютерами. Джерело: Statista

Їх досі купляють дизайнери, архітектори, програмісти, фотографи, контент мейкери. Ключовим фактором є продуктивність. Багато професій залежать від швидкодії комп’ютера. Саме ці люди є рушієм для продажу системних блоків, хоча їх частка невелика.

Комп’ютерні ігри

Звісно, варто згадати відеоігри. Це величезна індустрія, що робить свій вклад в підтримку ринку ПК. Мобільних геймерів значно більше, але хіба можна порівнювати мобільні забавки з комп’ютерними? Різниця між ними неймовірно велика. Мобільні телефони із найпотужнішими чіпами можуть відтворювати відеоігри з графікою, якою насолоджувались власники ПК ще у 2006-2008 роках. Це та сфера, де смартфони не можуть сперечатись з х86 системами.

Смартфони витісняють комп’ютери з побутового сегмента. Чи справді ПК більше непотрібні?

Багато хто купує комп’ютер лише для забавок. Професіоналів високого рівня небагато, але RTX 4090 розібрали як гарячі пиріжки. Не повірить ніхто, що усі ці покупці розробники відеоігор, займаються навчанням нейромереж, обробляють 8K відео, малюють 3D моделі тощо. Часто топові комп’ютери купляють саме для відеоігор.

Геймери підтримують індустрію повнорозмірних х86 системних блоків. Комп’ютерних гравців не так багато, але сформувалась досить тверда спільнота. Ця категорія людей за будь-яких обставин ще довго буде фінансувати виробників материнських плат, процесорів, відеокарт та інших комплектуючих.

Курс Аналітик даних.
Протягом 4 місяців ви вивчите повний набір інструментів для аналізу даних та отримаєте можливість працевлаштування в Laba Group.
Ознайомитись з курсом

Висновки

Що буде далі з домашніми ПК? Класичні комп’ютери переживають не найкращі часи. Вони поступились місцем смартфонам для величезної аудиторії. Зараз майже ніхто не використовує ПК для того, щоб спілкувались в соціальних мережах чи просто серфити в Інтернеті. Смартфони продаються в десять-двадцять разів краще. Це значно зручніший девайс для того, що звикли робити на ньому типові користувачі.

Стаціонарні комп’ютери обирають все рідше, але вони нікуди не зникнуть. Це досі найпотужніші конфігурації, що цінуються в колах професіоналів. Ноутбуки продаються значно краще в «домашньому» сегменті. Переживати за те, що стаціонарні ПК зникнуть цілком не варто. Основними клієнтами виробників комп’ютерів завжди були (і будуть) великі комерційні компанії.

Не зважаючи на складні часи та падіння продажів, ПК є і будуть найкращим інструментом для роботи. Багатьом користувачам він також замінює ігрову приставку і має чимало переваг над Sony PlayStation, Microsoft XBOX. З ринку PC пішла лише та аудиторія, яка не повинна була тут довго затримуватись з очевидних причин. Для соціальних мереж і стрічок новин смартфон справді підходить краще.

Завантаження коментарів...

Нові дописи

Дописи
«Кіновсесвіт Marvel» йде на дно… Це кінцева зупинка?!»
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg

Odysseus

Міфічний персонаж

Дописи
ОРРО AED Україна презентує навушники Enco Air3i: Нова версія неперевершеного звуку
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png

OPPO Ukraine

OPPO — світовий бренд смартпристроїв, який прагне до синергії естетики та інновацій.

Дописи
Професійне вигорання в IT. Як працювати так, щоб не зійти з розуму?
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-28_01-34-18-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-28_01-34-18-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-28_01-34-18-150x150.jpg

winesmoker

Фрілансер / Веб-розробник

Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: