Дописи 08.09.2023 о 12:14

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні

https://secure.gravatar.com/avatar/0a0501def84a54a026242b7fc8de6368?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/0a0501def84a54a026242b7fc8de6368?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.png

Dogmeat88

автор

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Візьми участь у конкурсі та виграй ігровий ноутбук від?

Самопочуття та продуктивність людини залежать від багатьох факторів, не завжди очевидних. Окрім якісного сну, здорового харчування та фізичної активності на самопочуття впливає рівень фонового освітлення та його якість, рівень CO2 та загальне забруднення повітря, наявність та достатність вентиляції а також температура та вологість повітря.

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні

Практично усі ці показники можна відстежувати за допомогою різноманітних датчиків, які відрізняються функціональністю та ціною, можуть працювати в інтеграції з системою розумного будинку або самостійно. У цьому огляді я розповім про нові датчики RZTK Monitor, які нещодавно з’явились у асортименті магазину Rozetka. RZTK Monitor має базову функціональність і вміє вимірювати і показувати температуру та вологість повітря, а також ці датчики мають дуже доступну ціну. Детальніше в огляді.

Характеристики

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні
Автор зображення Rozetka

Пакування та комплектація

Термогігрометр RZTK Monitor упакований у дуже невеличку картонну коробочку з якісною поліграфією та брендуванням RZTK. З передньої сторони пакування нанесено фото пристрою, на зворотній стороні вказані технічні характеристики та комплектація. Термогігрометри RZTK Monitor в огляді були виготовлені у травні 2023 року, дата виробництва вказана на нижньому торці пакування.

У комплектацію входить паперова інструкція з експлуатації, кружечок двосторонньої клейкої стрічки для монтажу датчика на вертикальних поверхнях та літієва батарея CR2032. Датчик упакований в окремий пакетик для захисту при транспортуванні, дисплей захищений транспортувальною плівкою.

Зовнішній вид та конструкція

Датчик RZTK Monitor має білий пластиковий корпус дуже маленького розміру. На відміну від деяких інших подібних датчиків RZTK Monitor не має у комплекті підставки, щоб поставити його на стіл або іншу горизонтальну поверхню. Схоже, RZTK Monitor створений передусім для монтажу на вертикальні поверхні за допомогою комплектної клейкої стрічки. При цьому корпус датчика має плоскі торці, на яких стоїть досить впевнено.

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні

Дизайн таких датчиків зазвичай мінімалістичний і RZTK Monitor слідує цій тенденції. Спереду рідкокристалічний дисплей та логотип RZTK, позаду з’ємна задня панель, під нею встановлена батарейка CR2032. Також позаду виведені вентиляційні отвори, за допомогою яких датчик RZTK Monitor вимірює температуру та вологість повітря. Саме тому отвори на задній панелі не повинні перекриватися будь-якими іншими поверхнями.

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні

Показники температури та вологості повітря займають більшу частину площини дисплея, завдяки чому гарно зчитуються з дистанції до декількох метрів за умови достатнього освітлення. Також екран відображає іконку з лицем та індикатор заряду батареї, але тільки якщо рівень заряду низький.

Дописи
Asus ROG Strix G16 (2023) - огляд та враження після 2-х місяців користування
RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg

Taras Paslavskyi

автор

Експлуатація

Датчики систем розумного дому інтегруються у єдину мережу та повинні бути приєднані до безпровідної мережі дому, у деяких випадках до хмарних серверів. Така система дуже гнучка та функціональна, але потребує налаштування і далеко не завжди працює як треба, особливо під час первинного налаштування. Датчик RZTK Monitor сповідує полярний підхід — цей прилад немає ніяких мережевих можливостей, він інформує користувача лише за допомоги свого рідкокристалічного дисплея. Такий прилад буде корисний на робочому місці у разі сидячої роботи, та у будь-яких інших місцях де користувач проводить багато часу.

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні

Показники комфортної температури загальновідомі та і вони різняться від людини до людини, у залежності від персональних вподобань. А ось вологість повітря це не такий відомий параметр, проте саме від нього залежить сухість шкіри та слизових оболонок, ризик інфекцій або проявів астми, кількість пилу, пилку та інших алергенів у повітрі, час повного висихання речей після прання та ризик появи плісняви або грибків у приміщенні. Загальноприйнятним є показник вологості повітря у межах 40-60%, він оптимальний для людей та хатніх улюбленців. Поєднання високої вологості повітря (більше за 60%) та високої температури взагалі важко переноситься та підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні
Індикація оптимального співвідношення температури та вологості повітря. Автор зображення Rozetka

Звісно у коротких проміжках часу вплив неоптимальної температури та вологості навряд призведе до небажаних наслідків. Проте якщо ви працюєте переважно в одному місці та бажаєте контролювати безпечність свого робочого місця по цим двом показникам, то RZTK Monitor стане у пригоді. Іконка з зображенням лиця на дисплеї датчика як раз свідчить про (не)оптимальне співвідношення температури та вологості: якщо все добре то лице посміхається, якщо все норм то вираз лиця нейтральний, а якщо лице набуло ознак тужливості, то треба йти до сховища (закреслено) покращувати умови праці на робочому місці.

У порівнянні з аналогічнім приладом від Xiaomi з e-Ink дисплеєм, у RZTK Monitor менше дисплей та шрифт, а також темніший (менш контрастний) фон. Тому показники з дисплея RZTK Monitor зчитуються на відстані не так впевнено. Також дисплей у RZTK Monitor суттєво уступає моделі Xiaomi при поганому освітленні, інформація зчитується гірше; причиною тому є невисока контрастність у порівнянні з e-Ink екраном Xiaomi. При достатньому освітлені та коли датчик стоїть на робочому столі або поблизу, цими відмінностями можна знехтувати.

Точність вимірювання також має значення. Rozetka заявляє про похибку в межах ± 1 ℃ при температурі від 0 до 40 ℃, та похибку в межах ±3 – ±5 % при замірах вологості. Для точної перевірки потрібні відкалібровані датчики, яких у мене немає, але для звичайних побутових потреб можна порівняти між собою датчики RZTK Monitor та Xiaomi, саме це я і зробив:

RZTK Monitor: огляд датчика для контролю за температурою та вологістю повітря у приміщенні

Видно, що два датчики RZTK дають однакові показники температури та вологості, два датчики Xiaomi між собою також майже не розрізняються. Але у порівнянні показників між RZTK та Xiaomi вже є розбіжність: при замірах температури до 0,5 ℃ та до 7% при замірах вологості. Наскільки це важливо для побутового використання вирішувати вам. Але я раджу для використання у одному будинку (квартирі) купляти датчики однієї моделі та з однієї партії, так буде легше порівнювати показники у різних кімнатах.

Бонусом я вирішив перевірити, чи зможуть ці датчики щось показати при сильному мінусі. Так, ці датчики розраховані на температури від 0 ℃ (Xiaomi) та -10 ℃ (RZTK), а помістив я їх у морозильну камеру з заданою температурою -21℃, тобто це нецільове використання. Результат на фото:

Обидва датчики Xiaomi перестали виводити інформацію на екран, повідомивши про помилку батареї. У цей час датчик RZTK продовжив працювати: його РК-дисплей продовжував виводити зображення, і хоч заміри датчик теж не проводив, вже через декілька секунд після відкриття морозильної камери на екрані з’явилися показники вологості у 20% (друге фото). Втім такі відмінності можна пояснити тим, що у RZTK Monitor були нові батареї, а у Xiaomi вже досить старі; та й взагалі літієві елементи живлення не дуже люблять низькі температури.

Висновки

RZTK Monitor це прилад для вимірювання температури і вологості для побутового використання. Цей датчик не має мережевих функції та можливості інтеграції у систему розумного будинку. RZTK Monitor добре підійде для інформування користувача о показниках температури і вологості на робочому місці. Похибка у вимірюванні є прийнятною для побутового використання. Основні переваги RZTK Monitor це доступна ціна (я купив за 200 грн по акції) та сучасний мінімалістичний дизайн.

Сподобався цей огляд та цікавлять огляди ваших товарів?
Пишіть на пошту [email protected]
Або у Фейсбук

Візьми участь у конкурсі та виграй ігровий ноутбук від?

Нові моделі ігрових ноутбуків MSI на базі RTX 40** серії з підтримкою DLSS 3.0 – для найвибагливіших геймерів. Ноутбуки серії Prestige та Modern – потужні помічники в роботі, навчанні та повсякденному користуванні.
Один з цих ігрових монстрів – MSI Crosshair C12V ти можеш виграти вже зараз, взявши участь в нашому конкурсі.
Бонус для читачів ITC.ua: знижка 5% у MOYO на будь-який ноутбук MSI за промокодом ITCMOYOITC.

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Завантаження коментарів...

Нові тексти

Дописи
Asus ROG Strix G16 (2023) – огляд та враження після 2-х місяців користування
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg

Taras Paslavskyi

автор

Дописи
Простий робочий ноутбук Acer Aspire A715-41G
https://secure.gravatar.com/avatar/1072b7484f42d8b1ec11dfb6d74afa5f?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/1072b7484f42d8b1ec11dfb6d74afa5f?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.png

Yevhen Shatalov

автор

Дописи
Король помер? Хай живе король! Огляд ігрового ноутбука Lenovo Legion Pro 5 16IRX8
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG-ada6f4f87a1eaa33afc6aebfa508a6e9-V-1-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG-ada6f4f87a1eaa33afc6aebfa508a6e9-V-1-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG-ada6f4f87a1eaa33afc6aebfa508a6e9-V-1-150x150.jpg
Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: