Новини

Аматорський міні-ПК за мотивами AMD Project Quantum – процесор Ryzen 7 5700G та рідинне охолодження

Аматорський міні-ПК за мотивами AMD Project Quantum – процесор Ryzen 7 5700G та рідинне охолодження

У 2015 році AMD оголосила про створення міні-ПК нового формфактора – Project Quantum, заснованого на вже застарілій серії графічних процесорів Fiji. Як би шалено це не звучало зараз, ця система була продемонстрована з процесором Intel Core четвертого покоління просто тому, що це було задовго до випуску Ryzen.

Від проєкту швидко відмовилися після того, як AMD випустила кілька системних блоків внутрішнього використання. Іноді виникали чутки про можливе повернення цієї системи, але ніколи офіційними каналами. Схоже, проєкт відродили ентузіасти без участі AMD.

AMD Quantum 3D print

Система, розроблена stand_up_g4m3r, базується на ПК ASRock DeskMini X300W на платформі AM4. Він оснащений процесором з потужним вбудованим відео AMD Ryzen 7 5700G, а також 32 ГБ пам’яті DDR4. Охолоджується комп’ютер індивідуально спроєктованою системою рідкого охолодження. Вона, втім, практично не дала покращення продуктивності порівняно з оригінальним ПК ASRock, хоча дозволила знизити температуру на 7°C. Корпус комп’ютера надруковано на 3D-принтері.

Курс
МЕНЕДЖЕР ПО РОБОТІ З КЛІЄНТАМИ
Ставайте затребуваним фахівцем та отримуйте свій офер мрії.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
manager

AMD Quantum 3D print

Чи є шанс, що зараз AMD створить щось подібне? Ще у 2020 році виявилося, що AMD подала заявку на патент Корпуса електронного пристрою, який схожий на систему Quantum. Цей патент був поданий у лютому 2020 року та виданий у вересні того ж року. З того часу ми не чули жодних новин про проєкт. Також Азор Франк, головний архітектор ігрових рішень та маркетингу, підтвердив, що AMD працює над ПК нового формфактора – але йшлося швидше про компактний десктоп, ніж про міні-ПК.

Автор аматорського проєкту обіцяє опублікувати файли STL для 3D-друку деталей корпусу, як тільки він набере 1K передплатників на своєму каналі (на який зараз підписано лише 506 осіб).

Minisforum показала ігровий міні-ПК з CPU AMD Ryzen 9 6900HX, GPU Radeon RX 6650M та охолодженням на основі рідкого металу

Джерело: VideoCardz


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: